Bank Żywności w Łodzi.

Aktualności

Zbiórka Żywności w sieci MAKRO
2022-04-11
Zbiórka Żywności w sieci MAKRO

Sieć Makro zaplanowała we wszystkich halach zbiórkę żywności na rzecz Ukrainy, której partnerem będą Banki Żywności. Zbiórka rozpocznie się w poniedziałek 11 kwietnia i potrwa do soboty 16 kwietnia.

W trakcie zbiorki będzie zbierana wyłącznie żywność długoterminowa: ryż, makaron, konserwy, olej i cukier, woda, żywność dla dzieci, herbata, kawa, mleko UHT, słodycze

Żywność zostanie przekazana do ośrodków wspierających Uchodźców z objętej wojną Ukrainy.

Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy
2022-04-02
Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy

Bank Żywności wspiera Uchodźców bezpłatną pomocą żywnościową. Jedzenie dostarczamy do Ośrodków w których przebywają Uchodźcy oraz do punktów recepcyjnych na terenie Łodzi. W marcu dzięki wsparciu naszych darczyńców przekazaliśmy ponad 50 000 kg różnorodnej żywności oraz środków czystości.
Możesz wesprzeć nasze działania i wpłacić darowiznę – ( link do zakładki darowizny)

UWAGA!

Bank Żywności wspiera wyłącznie organizacje, nie wydajemy żywności osobom indywidualnym w naszym magazynie. Żywność dla Uchodźców wydawana jest w Łodzi w punkcie przy ul. Krzemienieckiej 2b

УВАГА!

НАЖАЛЮЙТЕ, МИ НЕ ВИТРАТКУЄМО ПРОДОВОЛЬСТВО НА НАШОМУ СКЛАДІ НА ВУЛИЦІ НІЦІАРНІАНА, 49 Е. ТУТ МИ ПІДТРИМУЄМО ТІЛЬКИ ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ В РАЙОНІ ЛОДУ ЦЕ ТОЧКА НА ВУЛИЦІ КРЗЕМЕНЕЦЬКА, 2Б.

Nowy magazyn
2022-04-02
Nowy magazyn

Bank Żywności w Łodzi od marca 2022 prowadzi działalność jedynie w nowej siedzibie, znajdującej się przy ul. Niciarnianej 49e. Zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby w godzinach 8.00-16.00.

Nowy magazyn został wybudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Projekt Społeczności Nie Marnują
2022-03-25
Projekt Społeczności Nie Marnują

W lutym 2022 rozpoczęliśmy realizację projektu Społeczności Nie Marnują. Nasze działania skierowane są do osób zaangażowanych w inicjatyw związane tematem zero waste. Chcemy zbudować wspólną inicjatywę działaczy ngo i grup nieformalnych, przedsiębiorców i samorządowców wokół idei zero waste i wypracowane rekomendacji przedstawić Samorządowi

Projekt realizowany jest wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności z dotacji programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.


Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu wojtekjaros@bankzywnoscilodz.pl