« Wróć...

ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI - FIO 2015

Projekt przewiduje m.in. realizację 2 zbiórek żywności: „Podziel się posiłkiem” oraz „Świąteczna Zbiórka Żywności 2015”. 

 

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w akcjach, czekamy na zgłoszenia.

 

Dla koordynatorów wytypowanych przez NGO, zostaną przeprowadzone szkolenia przygotowujące do prawidłowego przeprowadzenia zbiórki, koordynacji pracy wolontariuszy oraz obsługi ogólnopolskiej aplikacji dedykowanej zbiórkom żywności organizowanym przez Banki Żywności w Polsce.

 

ZGŁOSZENIA:
Organizacje, które chcą wziąć udział w jednej lub w obu zbiórkach prosimy o kontakt mailowy: bz.lodz@bankizywnosci.pl.

 

W tytule proszę wpisać: 
FIO 2015_nazwa organizacji (Np. FIO 2015_SERDUCHO)

 

W treści prosimy podać: 
- pełna nazwa organizacji
- liczba wolontariuszy zbierających żywność w czasie zbiórki
- osoba kontaktowa – imię i nazwisko, nr telefonu, adres e-mail
Spośród zgłoszonych organizacji, zostanie wybranych 45.
Na zgłoszenia czekamy do 18 czerwca 2015 r.

 

CZYM SĄ I KIEDY SIĘ ODBYWAJĄ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI ORGANIZOWANE PRZEZ BANK ŻYWNOŚCI W ŁODZI ?

ZBIÓKA PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM


W pierwszy weekend października (3-4 października) w ponad 3000 sklepów w całej Polsce będziemy zbierać żywność dla dzieci. Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się Posiłkiem” to akcja prowadzona w ramach Programu Podziel się Posiłkiem. Ma ona na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia, które posłużą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce.
Organizatorem Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem są Banki Żywności, a partnerem Danone. Przez piątek i sobotę pracownicy wolontariusze będą informować o najbardziej potrzebnych produktach, a także odbierać żywność od klientów w sklepach, które będą wspierać naszą akcję.

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Świąteczna Zbiórka Żywności odbywa się przed okresem Świąt Bożego Narodzenia. Bank Żywności w Łodzi stara się w tym czasie w szczególny sposób zadbać o osoby najbardziej potrzebujące z naszego województwa. Akcja stanowi uzupełnienie całorocznej, regularnej pomocy, jaką otrzymują udziela podopieczni organizacji współpracujących z naszym Bankiem.


Akcja co roku odbywa się w ostatni weekend listopada lub w pierwszy weekend grudnia. Przez 3 dni w ponad 150 sklepach w województwie łódzkim, ponad 2000 wolontariuszy będzie zbierać wyłącznie żywność, podstawowe artykuły spożywcze, których koszt to najczęściej kilka złotych. Produkty zebrane i przekazane najuboższym stanowią jednak wyjątkowy i bardzo wartościowy dar. Ten dar ma szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie świątecznym, który jest czasem radości i rodzinnego ciepła.

Dołącz do nas i wspieraj osoby potrzebujące!
Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, możemy pomóc wielu osobom.