Bank Żywności w Łodzi.
« Wróć...

Jesteśmy wśród zwycięzców edukacyjnego programu "1000 pierwszych dni dla zdrowia"

Fundacja Nutricia już po raz czwarty organizowała konkurs grantowy na projekt edukacyjny "1000 pierwszych dni dla zdrowia". Jesteśmy wśród organizacji, którym został przyznany grant!

 

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na realizację autorskich działań edukacyjnych dotyczących prawidłowego żywienia kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią i dzieci w pierwszym roku życia. W swoich działaniach uczestnicy będą podkreślali istotę 1000 pierwszych dni życia dziecka, czyli wyjątkowego czasu w życiu każdego człowieka, który ma fundamentalne znaczenie dla jego zdrowia teraz i w dorosłym życiu. Dofinansowanie trafiło do grup zabawowych, bibliotek publicznych i organizacji pozarządowych.

 

Warunkiem udziału w tegorocznej edycji konkursu było nawiązanie współpracy z edukatorem żywieniowym programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Dzięki temu każda z organizacji otrzyma profesjonalne wsparcie ekspertów w dziedzinie żywienia najmłodszych dzieci. W tegorocznej edycji wpłynęło aż 70 wniosków. Wśród zwycięzkich projektów znalazły się m.in.: warsztaty żywieniowe z dietetykiem,  wykłady z położną i rehabilitantem, bezpłatne konsultacje doradcy laktacyjnego, mobilny punkt edukacyjny, konkurs artystyczny o tematyce karmienia piersią, konkurs fotograficzny oraz kampania e-mailingowa. W  ramach działań odbędą się także lokalne imprezy edukacyjne i pikniki, wydana zostanie także publikacja na temat żywienia niemowląt w kilku językach, m. in. rosyjskim, arabskim i wietnamskim oraz e-book z przepisami.