« wróć...

PETYCJA WS. USTAWY O PRZECIWDZIAŁANIU MARNOWANIA ŻYWNOŚCI

Nie chcemy patrzeć, jak miliony ton żywności zamiast na talerzach, lądują w koszu, dlatego zachęcamy do złożenia podpisu pod petycją ws. przyjęcia ustawy o przeciwdziałaniu marnowania żywności--> http://bit.ly/PetycjaBankiZywnosci

Zachęcamy do złożenia podpisu pod petycją ws. przyjęcia ustawy o przeciwdziałaniu marnowania żywności.

 

Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do wejścia w życie Ustawy o przeciwdziałaniu marnowania żywności, która nakazywałaby sklepom przekazywanie niesprzedanej żywności organizacjom charytatywnym. Już dziś otrzymywane od sieci handlowych (na zasadzie dobrowolności) artykuły spożywcze stanowią dużą część ratowanej przez nas żywności. Wg naszych szacunków, przyjęcie nowego prawa pozwoliłoby na uratowanie dodatkowo 100 tys ton żywności! Niestety, projekt utknął w Sejmie, a wejście w życie ustawy jest poważnie zagrożone??
Jeśli projekt nie zostanie przegłosowany na najbliższym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Rozwoju (16 lipca) i nie zostanie przedstawiony do Marszałka Sejmu i zaprezentowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu – ścieżka legislacyjna rozpocznie się od nowa, co oznacza, że na jej wejście w życie poczekamy jeszcze KILKA LAT!