Bank Żywności w Łodzi.
« Wróć...

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2015 - ZAPOWIEDŹ

Chciałbyś pomóc najuboższym na święta, ale nie wiesz, komu nie masz czasu i zastanawiasz się jak to najskuteczniej zrobić? Proponujemy trzy sprawdzone sposoby na świąteczną dobroczynność!

Sposób pierwszy 
Pomóż i oszczędzaj! Już dziś kup paczkę żywnościową dla najuboższych, w specjalnie wynegocjowanej cenie, na charytatywni.allegro.pl

Sposób drugi
4,5,6 grudnia - podziel się zakupami w sklepie spożywczym. Na Bank trafią do potrzebujących! 
Wystarczy, że w pierwszy weekend grudnia, podczas zakupów w sklepie spożywczym, kupisz kilka produktów 
Mile widziane: mąką, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze.
Produkty ze sklepów trafią do magazynu Banków Żywności, gdzie wolontariusze posortują, policzą i podzielą je na paczki. Następnie Banki Żywności przekażą produkty lokalnym organizacjom dobroczynnym. Żywność jeszcze na święta trafi do osób potrzebujących z regionu, w którym podzieliłaś/eś się zakupami. W ten sposób zapewnisz godne święta najuboższym rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym, dzieciom z domów dziecka, osobom chorym, bezdomnym, wychodzącym z nałogów.

Sposób trzeci


Wyślij sms POMAGAM na nr 75 365 (akcja charytatywny sms trwa do końca grudnia) Pomóż Bankom Żywności dotrzeć do osób potrzebujących w całej Polsce, także po świętach!

 

Dzięki środkom finansowym z sms:
namówimy więcej darczyńców do pomagania – firm spożywczych i producentów rolnych;
uratujemy więcej żywności z supermarketów. 
przekażemy więcej żywności, która mogła się zmarnować do osób potrzebujących.
Kupimy wózki widłowe, opłacimy prąd w chłodniach, mroźniach i magazynach, powiększymy magazyny, kupimy paliwo do aut dostawczych.