Aktualności

Nowy Zarząd Federacji Polskich Banków Żywności

Nowy Zarząd Federacji Polskich Banków Żywności

17 czerwca 2021 r. w Warszawie odbyło się Walne Zebranie Federacji Polskich Banków Żywności. Na spotkaniu poznaliśmy nowy skład Zarządu, który pokieruje działaniami Banków Żywności w kolejnych latach.
Od 2002 roku funkcję prezesa Zarządu Federacji aż do teraz pełnił Marek Borowski, związany z Bankiem Żywności w Olsztynie. Od 17 czerwca 2021 rolę prezesa objęła Beata Ciepła z Banku Żywności w Krakowie. W skład nowego Zarządu weszli również prezes Banku Żywności w Łodzi- Wojciech Jaros oraz Błażej Krasoń (Bank Żywności we Wrocławiu) jako wiceprezesi oraz Irena Ogonowska (Śląski Bank Żywności) jako skarbnik i Katarzyna Bielawska (Wielkopolski Bank Żywności) jako sekretarz.
Nowo wybranym władzom życzymy wytrwałości oraz wielu ciekawych projektów.
Nowy raport ONZ na temat marnowania jedzenia
Nagroda Miasta Łodzi
Budujemy nowy magazyn Banku Żywności w Łodzi
Nominacja dla Prezesa Banku Żywności w Łodzi w kategorii

Nominacja dla Prezesa Banku Żywności w Łodzi w kategorii "Osobowość Roku 2020"

Miło jest nam ogłosić, że Prezes Banku Żywności w Łodzi, Wojciech Jaros został nominowany do tytułu "Osobowość Roku 2020". Szczególnie docenione zostało wsparcie osób potrzebujących w trudnym czasie pandemii.
To bardzo duże wyróżnienie zarówno osobiste jak i dla całego Banku Żywności i naszych działań.
Liczymy na Wasze wsparcie i głosy :)
 
Zagłosować możecie pod poniższym linkiem:
 
 
więcej...

Potrzebny INSPEKTOR NADZORU INWESTORSKIEGO

 

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu: Budowa hali magazynowej Banku Żywności w Łodzi wraz z zapleczem biurowo-socjalnym, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu – obiekt o powierzchni 1000 m 2

Miejsce realizacji zamówienia:

Nr ewidencyjny działki: 3/212, Łódź al. Piłsudskiego 141, obręb W 27, gmina: Łódź, powiat: łódzki, województwo łódzkie.

Ogłaszamy nabór na stanowisko:

INSPEKTOR NADZORU INWESTORSKIEGO – w specjalności konstrukcyjno-budowlanej

Szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie 693825166 lub mailowo wojtekjaros@bankzywnoscilodz.pl

 

 

Samochody chłodnie sfinansowane ze środków NFOŚiGW

Samochody chłodnie sfinansowane ze środków NFOŚiGW

Od prawie dwóch lat przewozimy naszymi dwoma samochodami typu chłodnia tysiące ton żywności dla osób potrzebujących z całego województwa łódzkiego. Wszystko to dzięki sfinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

więcej...
Rusza Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2020
Zapytanie ofertowe nr 3/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2020 - TRENER DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH

Zapytanie ofertowe nr 3/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2020 - TRENER DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH

Niniejszym zapraszamy do składania ofert, w trybie zapytania ofertowego. Zamawiający prowadzi postępowanie w celu wyłonienia Wykonawcy na świadczenie usług w zakresie prowadzenia warsztatów edukacyjnych z zakresu zdrowego odżywiania, kulinariów lub ekonomii w ramach Działań Towarzyszących dla beneficjentów Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2020.

więcej...
Zapytanie ofertowe nr 2/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2020 - ASYSTENT KOORDYNATORA PROGRAMÓW KRAJOWYCH I UE
Zapytanie ofertowe nr 1/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2020 - POSZUKIWANA FIRMA TRANSPORTOWA
Procedura Odbioru Żywności z Sieci Handlowych

Procedura Odbioru Żywności z Sieci Handlowych

W ramach realizacji Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO na lata 2014-2020 Narodowy Instytut Wolności udostępniamy wypracowaną "Procedurę Odbioru Żywności z Sieci Handlowych". W załączniku znajduje się wersja tekstowa oraz prezentacja udostępniona podczas szkolenia online.

 

więcej...
#TVN Pomagajmy sobie

#TVN Pomagajmy sobie

14 grudnia 2020 ruszyło wydawanie posiłków w ramach akcji @TVN Pomagajmysobie, której partnerem są Banki Żywności – bardzo się cieszymy, bo to fantastyczna podwójna pomoc! <3 Nie tylko osoby potrzebujące otrzymają pyszne, ciepłe jedzenie, ale jest to również wsparcie dla restauratorów, którzy z powodu pandemii znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji.

więcej...
Świąteczna Zbiórka Żywności online nadal trwa!

Świąteczna Zbiórka Żywności online nadal trwa!

Świąteczna Zbiórka Żywności 2020 w sklepach już za nami! W tym roku w zupełnie innej formie- pandemia pokrzyżowała nam plany. Mimo wszystko nie poddalismy się i w zupełnie nowych realiach tworzyliśmy zbiórkę bez wolontariuszy w sklepach oraz online.
Pamiętajcie, że zbiórka online cały czas trwa! Możecie wesprzeć nas na stronie zbiorkazywnosci.pl Za uzyskane w ten sposób pieniądze zakupimy żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców województwa. Ich święta mogą być piękniejsze i spokojniejsze dzięki Wam!
Zapraszamy do wsparcia Świątecznej Zbiórki Żywności na stronie zbiorkazywnosci.pl

Zapraszamy do wsparcia Świątecznej Zbiórki Żywności na stronie zbiorkazywnosci.pl

W tym roku, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, Świąteczna Zbiórka Żywności nie może odbyć się tak jak do tej pory. Wiele osób ogranicza wizyty w sklepach stacjonarnych robiąc zakupy rzadziej lub online. W sklepie nie spotkacie naszych wolontariuszy zachęcających do wsparcia akcji, a jedynie kosze oklejone plakatami, abyście wiedzieli gdzie zostawić dary.
 
Z drugiej strony, w wyniku pandemii wiele osób straciło pracę, sytuacja finansowa wielu rodzin drastycznie się pogorszyła. Wiele osób przebywa w izolacji, choruje, osoby starsze często czują się samotne i martwią się o swoją przyszłość, a pieniędzy brakuje na podstawowe produkty spożywcze.
 
Jeśli chcecie wesprzeć potrzebujących mieszkańców województwa łódzkiego bez wychodzenia z domu wystarczy wejść na stronę zbiorkazywnosci.pl, wybrać wartość koszyka, którą chcecie zakupić, w następnym kroku wybrać Bank Żywności w Łodzi, zapłacić i gotowe!
więcej...
Lista sklepów biorących udział w Świątecznej Zbiórce Żywności 2020

Lista sklepów biorących udział w Świątecznej Zbiórce Żywności 2020

Przedstawiamy listę sklepów z województwa łódzkiego biorących udział w Świątecznej Zbiórce Żywności 2020

Auchan Generała Władysława Sikorskiego 13/17 Piotrków Trybunalski
Lidl Łaska 101 Zduńska Wola
Lidl Paradna 41 Łódź
Kaufland Puszkina 50 Łódź
Kaufland Grobelna 9 Pabianice
Lidl Armii Krajowej 41 Łódź
Lidl Ks. Tymienieckiego 16B Łódź
Lidl Łaska 11 Pabianice
Kaufland Warszawska 49 Łask
Lidl Karolewska 53 Lódź
Kaufland Wyszyńskiego 13/15 Skierniewice
LIDL Sienkiewicza 42 Bełchatów
Lidl Jana III Sobieskiego 27 Skierniewice
Lidl Warszawska 93 Tomaszów Mazowiecki
Lidl Wici 3 Łódź
Lidl Sienna 10A Pabianice
Lidl Politechniki 30A Łódź
Kaufland Starzyńskiego 10/12 Łowicz
Kaufland Kilińskiego 296 Łódź
Auchan Piłsudskiego 92 Łódź
Auchan Jana Pawła II 30 Łódź
LIDL Zagajnikowa 1 Łódź
Kaufland Konstytucji 3 Maja 1/3 Tomaszów Mazowiecki
     
więcej...
Ruszyła Świąteczna Zbiórka Żywności

Ruszyła Świąteczna Zbiórka Żywności

Już dziś rozpoczynamy Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku wyjątkową, bo bez wolontariuszy. W wybranych sklepach sieci Lidl, Kaufland i Auchan w województwie łódzkim będziecie mogli zobaczyć kosze oklejone plakatami zbiórki.
więcej...
24. Świąteczna Zbiórka Żywności jednak się odbędzie

24. Świąteczna Zbiórka Żywności jednak się odbędzie

Ze względu na złą sytuację epidemiczną w Polsce, mając na uwadze dobro naszych wolontariuszy i podopiecznych długo wahaliśmy się czy i jak powinna wyglądać w tym roku nasza coroczna akcja pomocy osobom potrzebującym- Świąteczna Zbiórka Żywności. 

Nie poddajemy się i mimo pandemii, akcja odbędzie się w dniach 23-28 listopada, ale w nieco innej formie. Zbiórka w sklepach pod hasłem "Święta godne, a nie głodne" odbędą się bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci będą mogli przekazać artykuły do koszy stojących przy kasach. 

Bank Żywności w Łodzi koordynuje zbiórkę w 56 sklepach sieci Lidl, Kaufland i Auchan (listę sklepów przedstawimy wkrótce).

więcej...
Puste magazyny Banku Żywności

Puste magazyny Banku Żywności

"Magazyn, który do niedawna był pełen, dzisiaj jest pusty..."- mówi prezes Banku Żywności w Łodzi, Wojciech Jaros.

Poniżej znajdziecie link do materiału lokalnych mediów o obecnej sytuacji naszego banku.

więcej...
Światowy Dzień Makaronu

Światowy Dzień Makaronu

25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu.

To świetna okazja, żeby zadbać o niewyrzucanie tego składnika żywnościowego w naszych domach. Zajrzyjcie koniecznie do zakładki na naszej stronie ---> Dietetyka, gdzie znajdziecie przepis na przepyszne kotlety z makaronu z warzywami "zero waste".

Pomysły na dania z makaronu w ramach #gotujztegocomaszwdomu
Zachowania żywieniowe Polaków w pandemii

Zachowania żywieniowe Polaków w pandemii

Wszyscy z niepokojem obserwujemy pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce i na świecie. Dzienne wzrosty liczby zakażeń motywują wiele osób do robienia większych zakupów, ale rzadziej. Niestety, często są to zakupy nieprzemyślane, robione pod wpływem impulsu, stresu, co może może powodować, że częściej wyrzucamy jedzenie.
więcej...
16 października- Światowy Dzień Żywności

16 października- Światowy Dzień Żywności

Mimo szalejącej pandemii koronawirusa, nie zapominamy o Światowym Dniu Żywności obchodzonym 16 października. To szczególny dzień, w którym chcemy zwrócić uwagę na problem głodu, niedożywienia i ubóstwa na świecie.

Świętować możecie z nami na co dzień, robiąc przemyślane zakupy spożywcze, dbać o to, żeby w naszych domach żywność się nie marnowała oraz #gotowaćztegocomaszwdomu

Wybór generalnego wykonawcy

W związku z ogłoszeniem zamieszczonym na naszej stronie internetowej dnia 7.08.2020 r. informujemy, że Zarząd Banku Żywności w Łodzi wybrał firmę Conexx jako Generalnego Wykonawcę projektu "Budowa hali magazynowej Banku Żywności w Łodzi wraz z zapleczem biurowo-socjalnym, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu".

Jest to jednoznaczne z zakończeniem poniższego zapytania ofertowego.

Dziękujemy wolontariuszom :)

Dziękujemy wolontariuszom :)

Dziękujemy wolontariuszom Stowarzyszenia Wolontarjaty za zaangażowanie i ogromną pomoc w przygotowaniu paczek żywnościowych dla beneficjentów POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 w dniach 8.09-22.09.2020 roku. 
 
Bez Was nie było by możliwe, aby pomóc ponad 3000 osobom potrzebującym z Łodzi.
 
Dziękujemy :)
więcej...
Harmonogram wydawania paczek żywnościowych przez Stowarzyszenie Wolontarjaty POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 (IV wydanie)

Harmonogram wydawania paczek żywnościowych przez Stowarzyszenie Wolontarjaty POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 (IV wydanie)

Szanowni Państwo,

W dniach 8.09.2020-22.09.2020 w godzinach 8.30-15.30 Stowarzyszenie Wolontarjaty będzie wydawać paczki żywnościowe (IV tura) w ramach POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019.

Proszę zgłaszać się z numerami nadanymi przy odbiorze paczek zgodnie z poniższym harmonogramem oraz zabrać ze sobą torby/wózki, w które spakujecie Państwo otrzymaną żywność.

8.09

numery 1-200

 

9.09

numery 201-400

 

10.09

numery 401-600

 

11.09

numery 601-800

 

14.09

numery 801-1000

 

15.09

numery 1001-1200

 

16.09

numery 1201-1400

 

17.09

numery 1401-1600

 

18.09

numery 1601-1800

 

21.09

numery 1801-2000

 

22.09

numery 2001-2300

 

Ogłoszenie o wyborze GENERALNEGO WYKONAWCY

Ogłoszenie o wyborze GENERALNEGO WYKONAWCY

Informacje o ogłoszeniu

Termin składania ofert

do dnia 21-08-2020 Banku Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana

Numer ogłoszenia

01/2020/BŻ

Status ogłoszenia

Aktualne

Treść ogłoszenia:

Niniejsze postępowanie toczy się w trybie zapytania ofertowego, z zachowaniem zasady konkurencyjności. Celem jest wyłonienie generalnego wykonawcy zlecenia typu „zaprojektuj i wybuduj”:
Budowa hali magazynowej Banku Żywności w Łodzi wraz z zapleczem biurowo-socjalnym, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu oraz reprezentacja
Banku Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana („Zamawiający”) przed właściwymi urzędami do momentu oddania obiektu do użytku. Zamawiający nie przewiduje składania ofert częściowych. Zamawiający nie przewiduje składania ofert wariantowych.

Miejsce realizacji zamówienia:

Nr ewidencyjny działki: 3/212, Łódź al. Piłsudskiego 141, obręb W 27, gmina: Łódź, powiat: łódzki, województwo łódzkie

Przedmiot zamówienia:

 

Generalne wykonawstwo

 

Miejsce i sposób składania ofert

- Oferty należy składać wyłącznie w formie pisemnej za pośrednictwem poczty, kuriera lub osobiście (decyduje data wpływu) na adres: w siedzibie Zamawiającego, w Banku Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana al. Piłsudskiego 150/152, 92-230 Łódź lub przesłać pocztą na adres j/w
- Oferta wraz z załącznikami powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentacji Oferenta i powinna zawierać ponumerowane strony.
- Osobiste złożenie oferty jest możliwe pod powyższym adresem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00.
- Wiążąca jest data wpływu oferty do Zamawiającego. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia

Wojciech Jaros

Nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktu w sprawie ogłoszenia

693825166, wojtekjaros@bankzywnoscilodz.pl

więcej...
Dzisiaj ruszamy z cyklem #gotujztegocomaszwdomu

Dzisiaj ruszamy z cyklem #gotujztegocomaszwdomu

Na początek pytanie do Was: wyobraźcie sobie, że macie w domu #herbatniki #mleko #powidłaśliwkowe
 
Co byście przyrządzili z tych produktów? Zakładając, że macie jeszcze inne podstawowe produkty spożywcze.
 
My proponujemy przepyszne ciasto bez pieczenia- mannowiec z chrupiącą posypką z płatków owsianych, miodu i bakalii.
Chcecie przepis? Szukajcie go w zakładce DIETETYKA :)
 
 
Działania Towarzyszące w ramach POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 organizowane ze Stowarzyszeniem WolontarjaTy

Działania Towarzyszące w ramach POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 organizowane ze Stowarzyszeniem WolontarjaTy

Drodzy Państwo,
 
Podczas realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2019 realizujemy Działania Towarzyszące, czyli warsztaty dietetyczne, kulinarne czy z budżetu domowego. Nasi eksperci w bardzo praktyczny sposób omawiają w/w zagadnienia i chętnie odpowiadają na Państwa pytania.
Z warsztatów mogą skorzystać wszyscy odbiorcy pomocy żywnościowej.
Bank Żywności w Łodzi wraz ze Stowarzyszeniem Wolontarjaty organizuje zajęcia w dniach 25.06-8.07 przy al. Piłsudskiego 150/152 w Łodzi.
Dla uczestników warsztatów przewidziane słodkie prezenty.
Zapisy pod numerem tel. 570 945 494. Ilość miejsc ograniczona!
więcej...
Stowarzyszenie WolontarjaTy prosi o stosowanie się do harmonogramu wydań

Stowarzyszenie WolontarjaTy prosi o stosowanie się do harmonogramu wydań

Szanowni Państwo, 

Stowarzyszenie Wolontarjaty, które wydaje paczki żywnościowe w ramach POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 na terenie naszego Banku, zwraca się z ogromną prośbą, abyście Państwo przychodzili po paczki żywnościowe według ustalonego harmonogramu.

Wolontariusze Stowarzyszenia WolontarjaTy nie są w stanie (względy organizacyjne) wydawać dziennie dla więcej niż 200 osób. 

Dziękujemy!

Skład paczki żywnościowej wydawanej przez Stowarzyszenie Wolontarjaty POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 (III wydanie)
Harmonogram wydawania paczek żywnościowych przez Stowarzyszenie Wolontarjaty w ramach POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019

Harmonogram wydawania paczek żywnościowych przez Stowarzyszenie Wolontarjaty w ramach POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019

Szanowni Państwo,

W dniach 23.06.2020-8.07.2020 w godzinach 8.30-15.30 Stowarzyszenie Wolontarjaty będzie wydawać paczki żywnościowe (III tura) w ramach POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019.

Proszę zgłaszać się z numerami nadanymi przy odbiorze paczek zgodnie z poniższym harmonogramem oraz zabrać ze sobą torby/wózki, w które spakujecie Państwo otrzymaną żywność.

23.06

numery 1-200

 

24.06

numery 201-400

 

25.06

numery 401-600

 

26.06

numery 601-800

 

29.06

numery 801-1000

 

30.06

numery 1001-1200

 

1.07

numery 1201-1400

 

2.07

numery 1401-1600

 

3.07

numery 1601-1800

 

6.07

numery 1801-2000

 

7.07

numery 2001-2200

 

8.07

osoby, które odebrały paczkę ze skierowaniem pierwszy raz w maju

W dniach 11-12.06.2020 Bank Żywności w Łodzi będzie nieczynny

W dniach 11-12.06.2020 Bank Żywności w Łodzi będzie nieczynny

W dniach 11-12.06.2020 r. Bank Żywności w Łodzi będzie zamknięty.

 

Zapraszamy od poniedziałku, 15.06.2020 r. od godziny 8.00.

Konkurs #Ekoselfie

Konkurs #Ekoselfie

Z okazji Światowego Dnia Środowiska zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie #Ekoselfie!

Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi na proekologiczne zachowania.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy uwiecznić na zdjęciu swój sposób na niemarnowanie, wypełnić formularz zgłoszeniowy dodając krótki opis do zdjęcia i gotowe! 

więcej...
Nowy cykl- #gotujztegocomaszwdomu

Nowy cykl- #gotujztegocomaszwdomu

Czy podczas #zostańwdomu mieliście czasem problem ze skomponowaniem zdrowego, pomysłowego dania z zapasów, które macie w domu bez konieczności wychodzenia do sklepu?
Szykujemy dla Was cykl postów, w których będziemy się dzielić pomysłami na zdrowe, tanie i smaczne potrawy z wykorzystaniem produktów, które większość osób posiada w kuchni lub spiżarni.

więcej...
Dziękujemy za pomoc harcerzom z Okręgu Łódzkiego ZHR za pomoc!
Skład paczki żywnościowej wydawanej przez Stowarzyszenie Wolontarja-Ty
Harmonogram wydawania paczek żywnościowych II tura

Harmonogram wydawania paczek żywnościowych II tura

Szanowni Państwo,

Udostępniamy harmonogram II tury wydawania paczek żywnościowych przez Stowarzyszenie Wolontarja-Ty w miesiącu maju (4-22.05.2020 r.) według nadanych w I wydaniu numerów. Paczki wydawane są od poniedziałku do piątku.

Dla osób, które zgubiły numer udostępniamy specjalny numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje kiedy należy zgłosić się po paczkę:
tel. 793 441 297
 

- 4.05
w godzinach: 8.30-12.00: 1-75
w godzinach 12.00-15.30: 76-150

- 5.05
g. 8.30-12.00: 151-225
g. 12.00-15.30: 226-300

-6.05
g. 8.30-12.00: 301-375
g. 12.00-15.30: 376-450

-7.05
g. 8.30-12.00: 451-525
g. 12.00-15.30: 526-600

-8.05
g. 8.30-12.00: 601-675
g. 12.00-15.30: 676-750

-11.05
g. 8.30-12.00: 751-825
g. 12.00-15.30: 826-900

-12.05
g. 8.30-12.00: 901-975
g. 12.00-15.30: 976-1050

-13.05
g. 8.30-12.00: 1051-1125
g. 12.00-15.30: 1126-1200
-14.05
g. 8.30-12.00: 1201-1275
g. 12.00-15.30: 1276-1350

-15.05
g. 8.30-12.00: 1351-1425
g. 12.00-15.30: 1426-1500

-18.05
g. 8.30-12.00: 1501-1575
g. 12.00-15.30: 1576-1650

-19.05
g. 8.30-12.00: 1651-1725
g. 12.00-15.30: 1726-1800

-20.05
g. 8.30-12.00: 1801-1875
g. 12.00-15.30: 1876-1950

-21.05
g. 8.30-12.00: 1951-2025
g. 12.00-15.30: 2026-2119

Termin wydawania paczek żywnościowych przez Stowarzyszenie Wolontarja-Ty

Termin wydawania paczek żywnościowych przez Stowarzyszenie Wolontarja-Ty

Drodzy Państwo,

W odpowiedzi na Państwa liczne pytania dotyczące terminów wydawania paczek żywnościowych informujemy, że będą one wydawane od 4.05.2020 r. do 22.05.2020 r. przez Stowarzyszenie Wolontarja-Ty przy Banku Żywności w Łodzi przy al. Piłsudskiego 150/152.

Terminy dla konkretnych osób będą wyznaczać pracownicy socjalni. Prosimy, abyście Państwo od przyszłego tygodnia kontaktowali się ze swoimi opiekunami socjalnymi w celu wyznaczenia konkretnego dnia i godziny odbioru paczki żywnościowej.

Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce bardzo prosimy o trzymanie się wyznaczonych dni i godzin (względy bezpieczeństwa) oraz zgłaszanie się z numerem, który otrzymaliście Państwo podczas pierwszego wydania.

Dziękujemy firmie Ichem Sp. z o. o. za podarowanie maseczek ochronnych
Wsparliśmy potrzebujących Food Not Bombs
Pomoc żywnościowa dla seniorów

Pomoc żywnościowa dla seniorów

Jeszcze przed świętami, dzięki pomocy Damian Raczkowski - Radny Rady Miejskiej w Łodzi prawie 100 osób powyżej 65 roku życia z Łodzi otrzymało paczki żywnościowe.

Pracujemy nad tym, aby sukcesywnie, mimo trudnej sytuacji, wydawać paczki dla wszystkich osób potrzebujących w naszym mieście.


Dziękujemy za okazaną, bezcenną pomoc.

 
 
WAŻNE!!! Decyzja w sprawie pomocy żywnościowej dla osób objętych kwarantanną
ODWOŁANE DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE W RAMACH DT POPŻ 2014-2020 PODPROGRAM 2019 NA MIESCIĄC MARZEC

ODWOŁANE DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE W RAMACH DT POPŻ 2014-2020 PODPROGRAM 2019 NA MIESCIĄC MARZEC

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce, wszystkie warsztaty w ramach Działań Towarzyszących, które miały się odbyć w dniach 13-31 marca 2020 zostały odwołane.

Na bieżąco będziemy aktualizować harmonogram na miesiąc kwiecień.

 

UWAGA!!! KOMUNIKAT DLA ODBIORCÓW PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH WYDAWANYCH W MAGAZYNIE BANKU ŻYWNOŚCI W ŁODZI

UWAGA!!! KOMUNIKAT DLA ODBIORCÓW PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH WYDAWANYCH W MAGAZYNIE BANKU ŻYWNOŚCI W ŁODZI

Z uwagi na panujący koronawirus, zgodnie z zaleceniami, ale przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa- Stowarzyszenie Wolontarja-Ty ODWOŁUJE wydawanie paczek żywnościowych w ramach POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 w magazynie Banku Żywności w Łodzi dla podopiecznych MOPS w Łodzi, które miały się odbyć w dniach 17 marca-3 kwietnia 2020.

Na ten moment nie jesteśmy w stanie podać terminów następnego wydawania. Zrobimy to niezwłocznie jak tylko będzie to możliwe.

Zapytanie ofertowe nr 5/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019- ROZSTRZYGNIĘCIE

Zapytanie ofertowe nr 5/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019- ROZSTRZYGNIĘCIE

Niniejszym informujemy, że komisja w składzie:

Wojciech Jaros - Przewodniczący Komisji

Mariusz Kania - Członek Komisji

Katarzyna Gabrysiak - Członek Komisji

dokonała wyboru w zakresie wykonawcy na świadczenie usług w zakresie prowadzenia warsztatów edukacyjnych z zakresu zdrowego odżywiania, kulinariów lub ekonomii w ramach Działań Towarzyszących dla beneficjentów Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2019.

Skontaktujemy się mailowo z osobami wybranymi w ramach rozstrzygnięcia.

 
Zapytanie ofertowe nr 5/ POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019-TRENER DIETETYKI I PSYCHODIETETYKI DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH

Zapytanie ofertowe nr 5/ POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019-TRENER DIETETYKI I PSYCHODIETETYKI DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH

Niniejszym zapraszamy do składania ofert, w trybie zapytania ofertowego. Zamawiający prowadzi postępowanie w celu wyłonienia Wykonawcy na świadczenie usług w zakresie prowadzenia warsztatów edukacyjnych z zakresu zdrowego odżywiania, kulinariów lub ekonomii w ramach Działań Towarzyszących dla beneficjentów Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2019.

więcej...
Zmiana w harmonogramie Działań Towarzyszących na miesiąc luty 2020
Zapytanie ofertowe nr 4/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 - PRACOWNIK MAGAZYNU
Zapytanie ofertowe nr 3/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019- ASYSTENT KOORDYNATORA PROGRAMÓW KRAJOWYCH I UE
Zapytanie ofertowe nr 1/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 - ROZSTRZYGNIĘCIE
Zapytanie ofertowe nr 2/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019- TRENER DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH

Zapytanie ofertowe nr 2/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019- TRENER DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH

Niniejszym zapraszamy do składania ofert, w trybie zapytania ofertowego. Zamawiający prowadzi postępowanie w celu wyłonienia Wykonawcy na świadczenie usług w zakresie prowadzenia warsztatów edukacyjnych z zakresu zdrowego odżywiania, kulinariów lub ekonomii w ramach Działań Towarzyszących dla beneficjentów Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2019.

więcej...
Zapytanie ofertowe 1/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2019 - POSZUKIWANA FIRMA TRANSPORTOWA
Rozpoczęcie PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2019

Rozpoczęcie PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2019

Szanowni Państwo,

oficjalnie rozpoczęliśmy realizację PO PŻ 2014 – 2020 Podprogram 2019. Na dzień dzisiejszy do naszych magazynów dostarczanych zostało 7 produktów. Zgodnie z otrzymanymi zapewnieniami  pełne dostawy mają ruszyć od miesiąca stycznia 2020 r.

Można już umawiać się na pierwsze odbiory żywności od dnia 13.01.2020.

Wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności 2019

Wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności 2019

Liczyliśmy, liczyliśmy i... policzyliśmy! :)

Podczas tegorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności zebraliśmy prawie 39,5 ton żywności!!! To prawie 1,5 tony więcej niż w zeszłym roku :) 

Jeszcze raz dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie, a darczyńcom za otwarte serca i chęć pomocy drugiemu człowiekowi w tym wyjątkowym, świątecznym czasie <3

Lista sklepów uczestniczących w Świątecznej Zbiórce Żywności 29.11-30.11. 2019 r.

Lista sklepów uczestniczących w Świątecznej Zbiórce Żywności 29.11-30.11. 2019 r.

Tu możecie spotkać naszych wolontariuszy w najbliższy weekend 29.11-20.11.2019 r. 

1 ŁÓDŹ AUCHAN KARSKIEGO 5
2 ŁÓDŹ Biedronka KOWALSKA 2
3 ŁÓDŹ Kaufland Zgierska 104
4 ŁÓDŹ Biedronka Łęczycka 11
5 ŁÓDŹ LIDL al. Piłsudskiego 15/21
6 ŁÓDŹ Auchan Brzezińska 27 (C.H. M1)
7 ŁÓDŹ Biedronka Krokusowa 1
8 ŁÓDŹ Tesco Kopcińskiego 31d
9 ŁÓDŹ Biedronka PABIANICKA 77
10 ŁÓDŹ Biedronka pomorska 585
       
więcej...
Świąteczna Zbiórka Żywności 29-30.11.2019 r.

Świąteczna Zbiórka Żywności 29-30.11.2019 r.

Już w najbliższy weekend! W ponad 140 sklepach w województwie łódzkim będziecie mogli spotkać naszych wolontariuszy!

Ty też możesz pomóc! Wystarczy, że podczas zakupów włożysz do swojego koszyka dodatkowy produkt z długą datą ważności, np. makaron, konserwę, olej, ryż, paczkę mąki czy słodycze i przekażesz wolontariuszowi :)

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Żywności
Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności

Zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności

Wielkimi krokami zbliża się Świąteczna Zbiórka Żywności. W tym roku odbędzie się 29-30.11.2019 r. (piątek-sobota). Już nie możemy się doczekać i pracujemy nad tym, aby dopilnować wszystkich szczegółów :) 

Zbiórka Żywności może odbyć się tylko dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu naszych Wolontariuszy, którzy współpracują z nami od lat. Dziękujemy i liczymy na Wasze wsparcie także w tym roku :)

więcej...
Opóźnienie rozpoczęcia POPŻ Podprogram 2019

Opóźnienie rozpoczęcia POPŻ Podprogram 2019

Szanowni Państwo, 

Z przykrością informujemy, że rozpoczęcie POPŻ Podprogramu 2019 opóźni się o kilka miesięcy. Powodem jest unieważnienie przeprowadzonego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa [KOWR] przetargu na dostarczanie żywności. Kilku przedsiębiorców odwołało się od wyników postępowania, wskazując formalne błędy w procedurze. Krajowa Izba Odwoławcza przychyliła się do tego wniosku, uznając, że błędy, które pojawiły się w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez KOWR, mogły wpłynąć na jego wyniki. Z tego względu KOWR był zobowiązany do anulowania całego procesu. W załączeniu przesyłamy informację o unieważnieniu opublikowaną przez KOWR.

  1. W zaistniałej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie nowego przetargu. Zakładając, że zostanie on ogłoszony w drugiej połowie sierpnia 2019 r. dostawy produktów do naszego magazynu rozpoczną się dopiero w grudniu br. lub nawet w styczniu 2020 r. W związku z tym wszyscy musimy wykazać się cierpliwością, niestety bowiem nie mamy wpływu na przebieg procedur. Możemy mieć jedynie nadzieję, że więcej uchybień nie będzie.
  1. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaktualizowało Wytyczne na Podprogram 2019. Jest to pierwszy konieczny krok, by KOWR mógł ogłosić ponowne przetarg. Okres dostaw i dystrybucja zostały wydłużone się o 1 miesiąc. Wytyczne przewidują okres dostaw od grudnia 2019, ale biorąc pod uwagę aktualne wydarzenia i nasze dotychczasowe doświadczenie przy realizacji wcześniejszych programów, wiemy, że nastąpi to znacznie później. KOWR ma możliwość przyspieszyć procedurę wyłaniania zwycięzców i podpisywania z nimi umów, jednak w tym momencie ciężko powiedzieć jak długo to potrwa.  Jednocześnie informujemy, że nastąpi zmiana składu rocznego zestawu paczki –ilość koncentratu pomidorowego została zmniejszona z 8 do 7 sztuk. Fakt ten wynika ze wzrostu cen żywności w ostatnich miesiącach.
  2. Prosimy o poinformowanie Państwa podopiecznych o zaistniałej, całkowicie niezależnej od nas sytuacji i prawdopodobnych terminach rozpoczęcia realizacji Podprogramu 2019.
  3. Bardzo ubolewamy nad powstałą sytuacją. Jest ona dużym utrudnieniem zarówno dla Państwa, jak i dla nas, a przede wszystkim dla Państwa podopiecznych. Mamy nadzieję, że administracja rządowa dołoży wszelkich starań, aby czas oczekiwania na realizację Podprogramu był jak najkrótszy.

W przypadku pytań i wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Półkolonie ze Strażą Miejską

Półkolonie ze Strażą Miejską

W okresie wakacyjnym, nie próżnujemy! :) Wraz ze Strażą Miejską w Łodzi (Referat Profilaktyki Społecznej), dzięki uprzejmości Łódzkiego Szlaku Konnego i Łódzkiego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, prowadziliśmy półkolonie dla dzieci ze szkół podstawowych i placówek dziennego pobytu dla dzieci w Łodzi.

więcej...
Etap wyboru wózka widłowego zakończony

Etap wyboru wózka widłowego zakończony

Pragniemy poinformować, że zakończyliśmy etap wyboru wózka widłowego. Spośród nadesłanych ofert wybraliśmy wózek widłowy firmy Toyota. 

Bardzo dziękujemy pozostałym firmom za zainteresowanie naszym zapytaniem oraz za nadesłane oferty. Wybór był bardzo trudny. 

Zakup zostanie sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

https://www.nfosigw.gov.pl/

więcej...
Sejm uchwalił Ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności!!!

Sejm uchwalił Ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności!!!

UDAŁO SIĘ!!!! Kilkuletnie starania Banków Żywności zostały zauważone. 19 lipca 2019 roku Sejm uchwalił Ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, dzięki której sprzedawcy żywności będą zobowiązani do przekazywania do NGO niesprzedanej żywnosci, a za jej marnowanie będą naliczane kary.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tej sprawie, m.in. podpisując petycję Banków Żywności.
To ważny dzień dla wszystkich, dla których sprawa marnowania żywności jest priorytetowa.

więcej...
EkoMisja- projekt edukacyjny ze środków NFOŚiGW
EFEKTY PODPROGRAMU 2018

EFEKTY PODPROGRAMU 2018

Dużo pracy za nami. Właśnie zakończył się Podprogram 2018 Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Czas na podsumowanie. 

W ostatnim roku udało nam się przekazać żywność dla 53 045 osób najbardziej potrzebujących z województwa łódzkiego, z czego 5 287 osób wzięło udział w warsztatach w ramach Działań Towarzyszących. Zachęcamy do zapoznania się z infografiką ilustrującą efekty PO PŻ Podrogram 2018.

więcej...
❗️PETYCJA WS. USTAWY O PRZECIWDZIAŁANIU MARNOWANIA ŻYWNOŚCI❗️

❗️PETYCJA WS. USTAWY O PRZECIWDZIAŁANIU MARNOWANIA ŻYWNOŚCI❗️

Zachęcamy do złożenia podpisu pod petycją ws. przyjęcia ustawy o przeciwdziałaniu marnowania żywności--> http://bit.ly/PetycjaBankiZywnosci

 

Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się do wejścia w życie Ustawy o przeciwdziałaniu marnowania żywności, która nakazywałaby sklepom przekazywanie niesprzedanej żywności organizacjom charytatywnym. Już dziś otrzymywane od sieci handlowych (na zasadzie dobrowolności) artykuły spożywcze stanowią dużą część ratowanej przez nas żywności. Wg naszych szacunków, przyjęcie nowego prawa pozwoliłoby na uratowanie dodatkowo 100 tys ton żywności! Niestety, projekt utknął w Sejmie, a wejście w życie ustawy jest poważnie zagrożone‼️
Jeśli projekt nie zostanie przegłosowany na najbliższym posiedzeniu Komisji Gospodarki i Rozwoju (16 lipca) i nie zostanie przedstawiony do Marszałka Sejmu i zaprezentowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu – ścieżka legislacyjna rozpocznie się od nowa, co oznacza, że na jej wejście w życie poczekamy jeszcze KILKA LAT! 

więcej...
Zapraszamy do składania ofert na wózki elektryczne czołowe w ramach dofinansowania NFOŚIGW

Zapraszamy do składania ofert na wózki elektryczne czołowe w ramach dofinansowania NFOŚIGW

Zapraszamy zainteresowane firmy do składania ofert na wózki elektryczne czołowe w ramach dofinansowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

mail: bz.lodz@bankizywnosci.pl

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Wojciech Jaros: tel. 693 825 166

Paweł Drobnik: tel 609 560 824

Biuro Banku Żywności w Łodzi: tel. (42) 674 18 53

Akcja Paczka

Akcja Paczka

W ostatnich tygodniach odbyła się kolejna edycja wydawania paczek żywnościowych
w ramach programu POPŻ.

więcej...
Warsztaty w Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Szansa w Dąbrowicach

Warsztaty w Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Szansa w Dąbrowicach

Dziękujemy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Społecznych "Szansa" w Dąbrowicach za cudowne warsztaty z seniorami w ramach DT POPŻ 2014-20120 Podprogram 2018.
Podczas warsztatów dietetycznych porozmawialiśmy jak czytać etykiety spożywcze  (nie jest to łatwe zadanie!), wspólnie ugotowaliśmy dania smaczne, proste i niedrogie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się desery- czekoladowe trufle z ziemniaków oraz czekoladowe batony z kaszy gryczanej.

więcej...
Aktualizacja harmonogramu Działań Towarzyszących PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2018 na marzec 2019
Odwołanie warsztatów w dniu 13.02.2019 r. w ramach Działań Towarzyszących PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2018

Odwołanie warsztatów w dniu 13.02.2019 r. w ramach Działań Towarzyszących PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2018

Z powodu sezonu grypowego zostały odwołane warsztaty w ramach Działań Towarzyszących PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2018 z dnia 13.02.2019 r. w Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Przedborskiej.

Warsztaty odbędą się w innym terminie.

Zmiana miejsca warsztatów z dnia 11.02.2019 r. w ramach Działań Towarzyszących PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2018

Zmiana miejsca warsztatów z dnia 11.02.2019 r. w ramach Działań Towarzyszących PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2018

W dniu 8.02.2019 r. zmieniło się miejsce warsztatów DT z dnia 11.02.2019 r. (aktualnie zespół szkolno-przedszkolny w Drużbicach, zamiast świetlicy wiejskiej w Wadlewie). Godziny bez zmian. 

Zmiana terminu warsztatów w Dmeninie
Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim naszym Współpracownikom, Fundacjom, Stowarzyszeniom oraz Wolontariuszom najszczersze życzenia zdrowia, spokoju, wytchnienia w gronie najbliższych, a także samych dobrych zdarzeń w Nowym Roku!

                                                                                      Zespół Banku Żywności w Łodzi

Zbiórka, zbiórka i po zbiórce...
Świąteczna Zbiórka Żywności 30.11.2018 i 1.12.2018 r.
Świąteczna Zbiórka Żywności zbliża się wielkimi krokami

Świąteczna Zbiórka Żywności zbliża się wielkimi krokami

W dniach 30 listopada – 1 grudnia Bank Żywności w Łodzi  po raz kolejny organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności w ponad 130 sklepach w województwie łódzkim. Tegoroczną akcję pod hasłem „Podaruj potrzebującym jedzenie na świąteczny stół” wesprze ponad 1500 wolontariuszy.

Świąteczny stół ludzi ubogich nigdy nie ugina się od nadmiaru jedzenia. To dzięki pomocy wielu osób w tych dniach może stać się inny niż zwykle, naprawdę wyjątkowy. Każdy produkt podarowany w trakcie zbiórki ma znaczenie.

 

więcej...
Podsumowanie Światowego Dnia Żywności 2018

Podsumowanie Światowego Dnia Żywności 2018

16 października co roku obchodzimy Światowy Dzień Żywności, w którym szczególną uwagę zwraca się na problem głodu i marnowania jedzenia. Problem wyrzucania jedzenia jest ogromny. Na świecie marnuje się rocznie 1,3 mld ton żywności, co wystarczyło by na wyżywienie wszystkich mieszkańców Polski przez 66 lat! Z kolei w Polsce, według raportu z 2018 roku Instytutu Kantar Millward Brown na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności aż 42 % Polaków przyznaje się do wyrzucania jedzenia.

więcej...
Zapytanie ofertowe nr 2/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2018 - ROZSTRZYGNIĘCIE
Rozeznanie rynku 2/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2018 - POSZUKIWANA FIRMA TRANSPORTOWA
Półkolonie organizowane wraz ze Strażą Miejską w Łodzi oraz Parkami Krajobrazowymi Wzniesień Łódzkich
Efekty Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2017
Warsztaty w Dąbrowicach

Warsztaty w Dąbrowicach

14.03.2018 r. prowadziliśmy warsztaty dietetyczne i kulinarne w Klubie Seniora w Dąbrowicach dla podopiecznych Stowarzyszenia "Szansa Dąbrowice uczestniczących w POPŻ Podprogram 2017. Podczas warsztatów kulinarnych przygotowaliśmy smalec z fasoli, kaszotto z kaszy gryczanej, placuszki marchewkowe z cynamonem i imbirem oraz kotleciki z fasoli. Celem zajęć było pokazanie uczestnikom, że na bazie produktów otrzymanych w ramach pomocy żywnościowej można przygotować pyszne, sycące i zdrowe dania.
Uczestnicy byli pozytywnie zaskoczeni smakiem potraw. Chwalili się również, że poznane na poprzednich warsztatach przepisy wykorzystują w domowym menu, co jest dla nas wyjątkowo miłe i motywujące do dalszej pracy.
Dziękujemy za tak miłe przyjęcie i owocną współpracę. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach w Dąbrowicach

więcej...
Podsumowanie naszych dzialań w 2017

Podsumowanie naszych dzialań w 2017

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2017 - WYNIKI

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2017 - WYNIKI

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, dzięki Państwa zaangażowaniu i wsparciu podczas trzech dni zbiórki udało nam się zebrać 44 026 kg żywności.

Dziękujemy !!!

Co zrobić ze świątecznego jedzenia – rady Jana Kuronia

Co zrobić ze świątecznego jedzenia – rady Jana Kuronia


Mięsa – można wykorzystać do zrobienia pasztetów, pieczeni rzymskiej lub fasoli po bretońsku;
Słodkie wypieki – można z nich przyrządzić bajaderki. Można dodać bakalie, okruszki słodkiego pieczywa, wszystko, co słodkie;
Owoce – ugotujmy z nich kompot;
Ziemniaki – baza do przygotowania kopytek, pierogów ruskich, zapiekanek, frittaty;
Ryże czy kasze doskonale nadają się na kotleciki. Sama kasza zaś na farsz do pierogów w stylu kresowym;
Wędliny możesz pokroić w kostkę, podsmażyć i wykorzystać jako farsz do nadziewania warzyw, np. papryki, pomidora, wykorzystać do pizzy, zapiekanek i tarty;
Pieczenie i kotlety zmielone, również mogą służyć jako farsz do naleśników czy sosów spaghetti, pulpecików w sosie grzybowym;
Z ryb można przygotować zupę rybną, pastę na kanapki a karpia podać zapiekanego z warzywami;
Ciasta, prócz zrobienia słodkiej bajadery możemy wykorzystać do deserów, np. makowiec i sernik rozkruszyć i zalać owocowa galaretką.

Przekazywanie żywności przez osoby fizyczne

Przekazywanie żywności przez osoby fizyczne

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi możliwości przekazania żywności pozostałej po świętach osobom potrzebującym przez osoby fizyczne, prosimy o kontakt bezpośrednio z organizacjami z nami współpracującymi. Organizację można wybrać pod zamieszczonym linkiem: http://www.bankzywnoscilodz.pl/odbiorcy

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

Zespół Banku Żywności w Łodzi składa najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia...

więcej...
Świąteczna Zbiórka Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności

Zbiórkę organizujemy w weekend 1,2 i 3 grudnia. Akcja odbywa się w ponad 500 sklepach spożywczych na terenie całego województwa łódzkiego.
Każdy może stać się darczyńcą!
Wystarczy kupić kilka produktów więcej i przekazać je wolontariuszom Banków Żywności, którzy zbierają produkty w oznakowanych koszach tuż za sklepowymi kasami.

Słodycze, olej, napoje, soki, warzywne i owocowe a także to co sami Państwo uważacie. Zachęcamy do przekazania ich wolontariuszom w sklepach. Podarowane zakupy trafiają za pośrednictwem organizacji społecznych do osób potrzebujących.
Jej odbiorcami będą podopieczni: domów samotnej matki, schronisk dla ofiar przemocy, noclegowni dla bezdomnych, jadłodajni dla ubogich, domów dziecka i świetlic środowiskowych i wielu, wielu innych organizacji.

Jadłodzielnia - nie mylić z jadłodajnia.

Jadłodzielnia - nie mylić z jadłodajnia.

Wczoraj, 9 listopada 2017 ruszyła pierwsza w Łodzi JADŁODZIELNIA. Miejsce dostępne jest na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego przy ulicy POW 3/5. Każdy może tam przynieść produkty, które nadają się do spożycia, a których nie jesteśmy już w stanie zjeść. Jadłodzielnia nie jest miejscem zbiorowego żywienia, a jedynie miejscem umożliwiającym wymianę żywności.
Bardzo mocno kibicujemy tej inicjatywie i gratulujemy pomysłodawczyniom zapału i determinacji.
Zachęcamy do korzystania z jadłodzielni, zarówno jako biorca jak i darczyńca.
Więcej dowiedzieć się można w materiałach medialnych np. w Radiu Łódź:

https://www.radiolodz.pl/posts/39868-pierwsza-lodzka-jadlodzielnia-otwarta

Gościliśmy w Radiu Łódź i Radiu Eska Łódź
Warsztaty o niemarnowaniu żywnosci w szkołach podstawowych na terenie Łodzi
16 października Światowym Dniem Żywności

16 października Światowym Dniem Żywności

Dziś jest Światowy Dzień Żywności! Szczególnie dziś warto zwrócić uwagę na problem marnowania żywności. Skala jest ogromna... Okazuje się bowiem, że w Polsce marnuje się aż 9 mln ton żywności, a przeciętny Polak wyrzuca rocznie do kosza ok. 52 kg jedzenia! Jeśli przeliczyć to na pieniądze, to miesięcznie każdy z nas wyrzuca ok. 50 zł!!!!

więcej...
Zbiórka Żywności

Zbiórka Żywności "Podziel się dobrym posiłkiem" już 29-30.09.2017 r.

Czy wiecie, że już w najbliższy piątek zaczyna się Zbiórka Żywności "Podziel się dobrym posiłkiem". Zachęcamy do wspierania naszych wolontariuszy w sklepach na terenie województwa łódzkiego w dniach 29-30.09! Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do potrzebujących dzieci z regionu łódzkiego. W całej Polsce jest aż 100 tysięcy niedożywionych dzieci!

więcej...
Spotkanie poświęcone POPŻ 2014-2020 Podprogram 2017

Spotkanie poświęcone POPŻ 2014-2020 Podprogram 2017

Wczoraj w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana odbyło się wyjątkowe spotkanie poświęcone programowi POPŻ.
Wraz z przedstawicielami naszych Organizacji Partnerskich podsumowaliśmy dotychczasowe osiągnięcia oraz uroczyście rozpoczęliśmy Podprogram 2017.

więcej...
Zapytanie ofertowe nr 1/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2017 - ROZSTRZYGNIĘCIE
Przetwory warzywne, czyli jak zatrzymać lato w słoiku!

Przetwory warzywne, czyli jak zatrzymać lato w słoiku!

Dziś pomysł na przetwory pomidorowe. To idealny czas na przygotowanie przetworów z pomidorów, aby w środku zimy móc zjeść pyszna zupę pomidorową pachnąca latem

Ponadto, oszczędzamy pieniądze! Kupując sklepowy przecier zapłacimy aż 4 zł/kg, a przygotowując go samemu tylko 1 zł/kg!!!

więcej...
Rozeznanie rynku 1/POPŻ 2014-2020 Podprogram 2017 - POSZUKIWANA FIRMA TRANSPORTOWA
O nie marnowaniu!

O nie marnowaniu!

Niemal 1/3 Polaków przyznaje się, że zdarza im się wyrzucać  żywność. Najczęściej w koszu ląduje pieczywo, wędliny i warzywa. W związku z tym tak ważna jest edukacja w tym zakresie.

W ostatni piątek w Klubie Osiedlowym "Stare Chojny" prowadziliśmy zajęcia dotyczące niemarnowania żywności. Byłyśmy szczerze zaskoczone wiedzą, błyskotliwością i zaangażowaniem dzieci. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

więcej...
Podsumowania Podprogramu 2016

Podsumowania Podprogramu 2016

W ramach Działań Towarzyszących w POPŻ Podprogram 2016 przeprowadziliśmy łącznie 436 warsztatów: dietetycznych, kulinarnych oraz edukacji ekonomicznej.
Mieliśmy okazję porozmawiać z beneficjentami Programu, poznać bliżej ich potrzeby, problemy, ale także usłyszeć, że pomoc żywnościowa jest im potrzebna. Dostałyśmy również wiele wyrazów sympatii co daje satysfakcję i chęć do pracy.

 

więcej...
Dietetyk radzi
Piknik z TPD

Piknik z TPD

W zeszłym tygodniu braliśmy udział w pikniku o zdrowym odżywianiu organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łodzi. Nasz dietetyk wytłumaczył dzieciom czym zajmuje się Bank Żywności, a wspólnie udało nam się ustalić podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Dzieci były bardzo zaangażowane , chętne do współpracy i okazało się że mają bardzo duuuużą wiedzę. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie!

Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc czerwiec 2017
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc maj 2017 część 2
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc maj 2017
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc kwiecień 2017 część 2
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc kwiecień 2017
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc marzec 2017 część 2
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc marzec 2017
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc luty 2017 część 2
Przekaż 1% podatku na Bank Żywności w Łodzi
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc luty 2017
Zapytanie ofertowe nr 2/2016 - ROZSTRZYGNIĘCIE
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc styczeń 2017 część 2
Zapytanie ofertowe nr 2/2016- TRENER EDUKACJI EKONOMICZNEJ

Zapytanie ofertowe nr 2/2016- TRENER EDUKACJI EKONOMICZNEJ

Niniejszym zapraszamy do składania ofert, w trybie zapytania ofertowego. Zamawiający prowadzi postępowanie w celu  wyłonienia  Wykonawcy na świadczenie usług w zakresie: prowadzenia warsztatów z zakresu edukacji ekonomicznej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2016 na terenie powiatów: skierniewickiego, opoczyńskiego, M. Łódź.

więcej...
Nowe Wytyczne POPŻ 2014 - 2020 PODPROGRAM 2016
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc styczeń 2017
Działania Towarzyszące w miesiącu grudniu  2016

Działania Towarzyszące w miesiącu grudniu 2016

W okresie od 16 grudnia do 31 grudnia 2016 nie planujemy przeprowadzać Działań Towarzyszących.

Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc grudzień 2016
20 Świąteczna Zbiórka Żywności

20 Świąteczna Zbiórka Żywności

25,26 i 27 listopada, w ogromnej większości sklepów w Łodzi a także naszego województwa odbędzie się już 20 Świąteczna Zbiórka Żywności. Nasi Wolontariusze będą czekać na Państwa w sklepach i przy specjalnie oznakowanych koszach będą zbierali dary żywnościowe. Robiąc zakupy, wystarczy kupić jeden produkt więcej, mleko, cukier, konserwy, słodycze, płatki, sok lub inny artykuł i przekazać go w darze. Wszystko co zbierzemy przekażemy za pośrednictwem organizacji pozarządowych osobom potrzebującym.
Za ten  ważny i dobry gest bardzo gorąco dziękujemy!!!

 

Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc listopad 2016 część 2
Rozeznanie rynku 1/2016 - ROZSTRZYGNIĘCIE
Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc listopad 2016
Rozeznanie rynku 1/2016 - POSZUKIWANA FIRMA TRANSPORTOWA
Event dotyczący niemarnowania żywności!

Event dotyczący niemarnowania żywności!

Czy wiecie, że... niemal 1/3 Polaków przyznaje się, że zdarza im się wyrzucać żywność?

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Żywności. (16.10.). To doskonały moment na to, aby zwrócić uwagę na problem marnowania żywności.

W związku z tym dnia 19.10.16 w godzinach 12.00-16.00 w sklepie Tesco przy ul. Widzewskiej 22 organizujemy event dotyczący niemarnowania żywności. Będą porady dietetyka. Dowiecie się jak ograniczyć marnowanie żywności już podczas zakupów, a tym samym oszczędzić pieniądze :)
#niemarnuj #bankizywnosci

P.S. Zapraszamy do lektury raportu "Nie marnuj jedzenia 2016"
http://bankizywnosci.pl/…/raport-nie-marnuj-jedzenia-2016-f…

Harmonogram Działań Towarzyszących na miesiąc październik 2016
Dziękujemy naszym Wolontariuszom! I małym i dużym.

Dziękujemy naszym Wolontariuszom! I małym i dużym.

Już wkrótce podamy, jaki wynik Zbiórki osiągnęliśmy w tym roku. Z nieoficjalnych informacji, wiemy, że jest to trzeci wynik w kraju. Wstrzymujemy się z oficjalnym wynikiem bo jako zbiórka publiczna musimy rzetelnie  podać dane. Mimo, że już od kilku lat, prowadzimy ewidencję zbiórki w specjalnej aplikacji to jednak potwierdzenie danych trwa.

Dziś to co pewne. Czyli wielkie gorące podziękowania naszym wspaniałym Darczyńcom i Wolontariuszom.

OGROMNE DZIĘKI !!!

ZAPYTANIE OFERTOWE - POSZUKIWANA FIRMA TRANSPORTOWA

ZAPYTANIE OFERTOWE - POSZUKIWANA FIRMA TRANSPORTOWA

W ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2015 - PO PŻ 2015-2020 poszukujemy do współpracy osób/firm transportowych.


Zakres współpracy dotyczyć będzie dostarczania produktów żywnościowych do Organizacji Partnerskich na terenie Łodzi i województwa łódzkiego, w terminie od września 2016 do kwietnia 2017.
Osoby/firmy zainteresowane współpracą prosiły o kontakt mailowy bz.lodz@bankizywnosci.pl lub telefoniczny 42 674 18 53

Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem

Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem

Piątek-sobota 23-24 września to dwa dni akcji Podziel się Posiłkiem. W sklepach w całej Polsce wolontariusze z uśmiechem przyjmą dary od kupujących.

Początek roku szkolnego to bardzo trudny okres. Wielu rodziców właśnie wtedy staje przed dramatycznym wyborem: kupić przybory do szkoły i ubrania na jesień, czy jedzenie dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności Podziel się Posiłkiem. Liczymy na to, że dzięki temu będzie można przygotować milion posiłków dla dzieci. Zachęcamy do przekazywania oleju, płatków śniadaniowych, mleka UHT oraz przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, czyli produktów z długą datą przydatności do spożycia.

Życie wielu polskich rodzin jest zależne właśnie od tej, trwającej od lat, akcji, Przez 13 lat, w ramach Programu Podziel się Posiłkiem, prowadzonego przez Banki Żywności wspólnie z firmą Danone, udało się przekazać już ponad 16  milionów ciepłych posiłków!  

 

więcej...
Rozpoczynamy nabór Organizacji Partnerskich o zasięgu Lokalnym w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa edycja 2016.
Pomóż nam wygrać konkurs grantowy Tesco
 Stanowisko Federacji Polskich Banków Żywności ws. ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności
Przedstawiamy fotorelację z warsztatu kulinarnego, który odbył się w Stowarzyszeniu
W dniach 22-24 kwietnia w Edynburgu odbyła się europejska konferencja FEBA
Przedstawiamy fotorelację z warsztatu kulinarnego, który odbył się w Łowickim Stowarzyszeniu

Przedstawiamy fotorelację z warsztatu kulinarnego, który odbył się w Łowickim Stowarzyszeniu "Dać Szansę"

W dalszym ciągu realizujemy program POPŻ 2014-2020. W ramach podprogramu 2015 prowadzimy Działania Towarzyszące, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

W związku z tym prowadzimy warsztaty dietetyczne, ekonomiczne oraz kulinarne. Przedstawiamy zdjęcia z warsztatu kulinarnego odbywającego się w jednej ze współpracujących z nami organizacji lokalnych - Łowickiego Stowarzyszenia "Dać szansę".

więcej...
Jesteśmy wśród zwycięzców edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”
Byliśmy na spotkaniu Rady Wykonawczej Polskiego Komitetu EAPN
Życzymy wszystkim Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy Wam wszystkim spokojnego czasu w gronie najbliższych i samych pyszności na stole!

 

Aby ten wyjątkowy czas napełnił nas wszystkich radością i wdzięcznością.

 

Życzy,

Zespół Banku Żywności im.Marka Edelmana w Łodzi

Przedstawiamy fotorelację z warsztatu kulinarnego, który odbył się w Szadkowskim Stowarzyszeniu Oświatowym

Przedstawiamy fotorelację z warsztatu kulinarnego, który odbył się w Szadkowskim Stowarzyszeniu Oświatowym

Aktywnie realizujemy program POPŻ 2014-2020. W ramach podprogramu 2015 prowadzimy Działania Towarzyszące, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

W związku z tym prowadzimy warsztaty dietetyczne, ekonomiczne oraz kulinarne. Przedstawiamy zdjęcia z warsztatu kulinarnego odbywającego się w jednej ze współpracujących z nami organizacji lokalnych - Szadkowskim Centrum Oświatowym.

więcej...
Harmonogram działań towarzyszących POPŻ 2014-2020 na marzec i kwiecień
11 marca nasz Bank odwiedzili amerykańscy żołnierze
Ruszyła IV edycja konkursu
Harmonogram działań towarzyszących POPŻ 2014-2020 na miesiąc luty
Rozpoczyna się kampania wolontariacka Banków Żywności

Rozpoczyna się kampania wolontariacka Banków Żywności

Już dziś rozpoczyna się kampania wolontariacka Banków Żywności, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat marnowania  jedzenia przez Polaków oraz pokazanie, jak każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia skali tego problemu.

więcej...
Nasi Wolontariusze!
HARMONOGRAM WARSZTATÓW W RAMACH DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH POPŻ 2015 NA STYCZEŃ

HARMONOGRAM WARSZTATÓW W RAMACH DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH POPŻ 2015 NA STYCZEŃ

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku realizowany jest Podprogram 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce mogą skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. W Łodzi i województwie odbywają się warsztaty z zakresu Dietetyki, Ekonomii (budżet domowy) oraz warsztaty Kulinarne.

Harmonogram warsztatów planowanych na miesiąc styczeń (kliknij więcej...).

Lista będzie na bieżąco aktualizowana.

Szczegółowe informacje dotyczące chęci udziału w warsztatach udziela:
Katarzyna Woźniak
Bank Żywności w Łodzi
tel. 570-945-494
e-mail: katarzynawozniak@bankizywnosci.pl

więcej...
WESOŁYCH ŚWIĄT!

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Wszystkim sympatykom, darczyńcom i wolontariuszom naszej fundacji życzymy radosnych, pełnych ciepła i rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Żeby nigdy nie zabrakło Nam wszystkim siły i motywacji do czynienia dobra. Żeby owoce tej pracy były dorodne i nadawały naszemu życiu sens.

Szczęścia i pomyślności życzy

Zespół Banku Żywności im. Marka Edelmana w Łodzi

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2015 - WYNIKI

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2015 - WYNIKI

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, dzięki Państwa zaangażowaniu i wsparciu podczas trzech dni zbiórki udało nam się zebrać 52 616 kg żywności.

Dziękujemy !!!

EMBARGO ROSYJSKIE - WYCOFANIE OWOCÓW I WARZYW

EMBARGO ROSYJSKIE - WYCOFANIE OWOCÓW I WARZYW

W dniu 23.10.2015 na stronie ARR ukazało się Rozporządzenie dotyczące
wycofania Owoców i Warzyw 2015/2016. Zgodnie z powyższym przedstawiamy
informację dotyczące dystrybucji owocowców i warzyw w ramach tego programu w
roku 2015/2016.

więcej...
AKADEMIA WYJĄTKOWEGO SENIORA

AKADEMIA WYJĄTKOWEGO SENIORA

W dniu 07.12.2015 odbyło się spotkanie podsumowujące dla uczestników
Akademii Wyjątkowego Seniora.
SPOTKANIE SFINANSOWANO Z RZĄDOWEGO PROGRAMU NA RZECZ AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ OSÓB STARSZYCH (ASOS 2015)
PT.: ”AKADEMIA WYJĄTKOWEGO SENIORA"

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2015 - ZAPRASZAMY
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2015 - ODBIÓR MATERIAŁÓW PROMOCYJNYCH
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2015 - ZAPOWIEDŹ
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2015 - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
HARMONOGRAM WARSZTATÓW W RAMACH DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH POPŻ 2015

HARMONOGRAM WARSZTATÓW W RAMACH DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH POPŻ 2015

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku realizowany jest Podprogram 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce mogą skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. W Łodzi i województwie odbywają się warsztaty z zakresu Dietetyki, Ekonomii (budżet domowy) oraz warsztaty Kulinarne. Poniżej znajduje się harmonogram warsztatów, które już się odbyły oraz tych planowanych.
Szczegółowe informacje dotyczące chęci udziały w Warsztatach udziela:
Berenika Zbiciak
Bank Żywności w Łodzi
tel. 42 674 18 53
e-mail: berenika@bankizywnosci.pl

HARMONOGRAM WARSZTATÓW W RAMACH DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH
PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNIOŚCIOWA 2014-20120
PODPROGRAM POPŻ 2015 – kliknij „więcej”

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

więcej...
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - REKRUTACJA
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM 2015 - WYNIKI
WAŻNE! ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM 2015 - ZMIANA MIEJSCA SPOTKANIA!
ZAPYTANIE OFERTOWE - POSZUKIWANA FIRMA TRANSPORTOWA
PROGRAM PO PŻ 2014-2020, PODPROGRAM 2015

PROGRAM PO PŻ 2014-2020, PODPROGRAM 2015

INFORMACJE O PROGRAMIE

Bank Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana przekazuje pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa (PO PŻ) przyczyniać się będzie do ograniczania ubóstwa poprzez zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego osób najbardziej potrzebujących i realizację działań na rzecz włączenia społecznego.

więcej...
PROGRAM PO PŻ 2014-2020, PODPROGRAM 2014 - PODSUMOWANIE
PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020
ZDROWY MALUCH I FIT MAMA - 1000 PIERWSZYCH DNI DLA ZDROWIA

ZDROWY MALUCH I FIT MAMA - 1000 PIERWSZYCH DNI DLA ZDROWIA

16 czerwca o godzinie 11.00 w LEJDIS STUDIO Open Space w Łodzi odbędzie się spotkanie, podczas którego dietetyk Katarzyna Siuda przedstawi najważniejsze aspekty dotyczące żywienia dzieci do lat 3. Poruszona zostanie również problematyka związana z żywieniem kobiet w ciąży.

więcej...
SZCZĘŚLIWE DZIECKO, SZCZĘŚLIWA MAMA 2015
OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE LOKALNEJ ORGANIZACJI PARTNERSKIEJ (OPL)
ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI - FIO 2015

ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI - FIO 2015

Bank Żywności w Łodzi rozpoczyna realizację projektu „ZBIERZCIE SIĘ Z NAMI – MOBILIZACJA ZASOBÓW ORGANIZACJI PARTNERSKICH BANKU ŻYWNOŚCI W ŁODZI”, realizowanego w okresie 01.05.2015 – 31.12.2015, współfinansowanego z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – FIO 2015.

więcej...
AKADEMIA WYJĄTKOWEGO SENIORA
NOWY PROGRAM POMOCY ŻYWNOŚCIOWEJ
NIE MARNUJ JEDZENIA. MYŚL EKOLOGICZNIE !
SPRAWOZDANIE POPŻ

SPRAWOZDANIE POPŻ

Uprzejmie przypominamy, że musimy rozliczyć Program Operacyjny pomoc Żywnościowa do 5 lutego 2015. Prosimy o terminowe przesyłanie sprawozdań.

więcej...
PROGRAM PO PŻ 2014-2020, PODPROGRAM 2014
PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI 2014

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI 2014

Przez 3 dni (28,29 i 30 listopada) w ponad 150 sklepach w województwie łódzkim, ponad 2000 wolontariuszy zbierało żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Łodzi i województwa. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i hojności darczyńców udało nam się zebrać ponad 46,5 tony żywności, która przed Świętami trafiła do osób potrzebujących.

więcej...
PROGRAM PO PŻ 2014-2020, PODPROGRAM 2014 UMOWA I ZAŁĄCZNIKI
SPOTKANIE W SPRAWIE PROGRAMU POPŻ 2014 - 2020

SPOTKANIE W SPRAWIE PROGRAMU POPŻ 2014 - 2020

Pragniemy zaprosić wszystkie organizacje działające na terenie województwa łódzkiego, zainteresowane realizacją wspólnie z nami programu
"Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 ( PO PŻ 2014-2020),
który jest kontynuacją programu „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej” (PEAD) na spotkanie organizacyjne

więcej...
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 28-30.11.2014.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 28-30.11.2014.

Zaangażowanie w Świąteczna Zbiórkę Żywności staje się zwyczajem coraz większej liczby Polaków. W tym roku akcja odbędzie się już po raz siedemnasty. 28, 29 i 30 listopada w sklepach spożywczych w całej Polsce, przy oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze Banku Żywności w Łodzi. Każdy może przekazać im jeden lub kilka produktów spożywczych. Wszystko na rzecz najuboższych osób w Polsce.

więcej...
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - INFORMACJA DLA ORGANIZACJI
BEZPŁATNE WARSZTATY
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM
BEZPŁATNE WARSZTATY
SMACZNIE, ZDROWO, OWOCOWO!
AKADEMIA WYJĄTKOWEJ AKTYWNOŚCI
KOMISJA EUROPEJSKA ODBLOKOWAŁA W PONIEDZIAŁEK 18.08.2014 KWOTĘ 125 MLN EURO NA WSPARCIE SEKTORA OWOCÓW I WARZYW DOTKNIĘTEGO ROSYJSKIM EMBARGO
OPÓŹNIENIA WE WDROŻENIU PROGRAMU FEAD

OPÓŹNIENIA WE WDROŻENIU PROGRAMU FEAD

Według najnowszych informacji Agencji rynku Rolnego ARR i Ministerstwa Pracy i Polityki społecznej MPiPS, uruchomienie nowego programu pomocy unijnej dla najuboższych obywateli Unii Europejskiej FEAD (Fund for European Aid to the Most Deprived) FEADu nastąpi najwcześniej pod koniec pierwszego kwartału 2015 roku. Oznacza to, że ponad milion najuboższych osób w Polsce znacznie rzadziej i w mniejszych ilościach będzie mogło otrzymywać pomoc żywnościową z Banków Żywności.

więcej...
WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - PODSUMOWANIE

WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - PODSUMOWANIE

Bank Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana z siedzibą w Łodzi , al. Piłsudskiego 150/152 przeprowadził w dniach od 4 do 6 kwietnia Wielkanocną Zbiórkę Żywności.
Zbiórka żywności została przeprowadzona na podstawie decyzji Marszałka Województwa Łódzkiego nr. 7/2014 z dnia 1 kwietnia 2014 roku.

więcej...
ZAPRASZAMY NA WYKŁAD
WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2014
INFO ZE STRONY FEDERACJI POLSKICH BANKÓW ŻYWNOŚCI
UWAGA KONKURS

UWAGA KONKURS

Federacja Polskich Banków Żywności po raz pierwszy występuje w roli operatora konkursu grantowego. 

więcej...
AKADEMIA WYJĄTKOWEJ AKTYWNOŚCI
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2013 - ROZPOCZĘCIE
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2013
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2013

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2013

Świąteczna Zbiórka Żywności to projekt realizowany przez Banki Żywności, które współpracują z Federacją Polskich Banków Żywności. Celem akcji jest zebranie jak największej ilości żywności, która zostaje przekazana  osobom zagrożonym niedożywieniem. Dodatkowym elementem projektu jest  zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia w Polsce.

więcej...
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2013 - WOLONTARIUSZE POSZUKIWANI
BUDŻET OBYWATELSKI - DZIĘKUJEMY

BUDŻET OBYWATELSKI - DZIĘKUJEMY

Bardzo mocno dziękujemy wszystkim, którzy poparli naszą inicjatywę - zgłoszoną w ramach budżetu obywatelskiego - zadania pt.: „Prowadzenie banku żywności w Łodzi”. Mamy nadzieję, że zgłoszone zadanie przyniesie wiele korzyści najuboższym mieszkańcom naszego Miasta. To na przyszłość. Na dziś możemy powiedzieć, że Łodzianie wybierając zadania wykazali wiele empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Fajnie jest mieszkać wśród takich współmieszkańców.
Jeszcze raz gorące dzięki.

więcej...
DOBROCZYNNOŚĆ BEZ VAT

DOBROCZYNNOŚĆ BEZ VAT

Nowelizacja prawa może być rewolucją
Od 1 października 2013 wszyscy przedsiębiorcy mogą przekazywać żywność na cele charytatywne bez płacenia podatku.

więcej...
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM 2013
BUDŻET OBYWATELSKI
PROWADZENIE BANKU ŻYWNOŚCI - PROPOZYCJA DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO
ZWOLNIENIE Z PODATKU DYSTRYBUTORÓW ŻYWNOŚCI, KTÓRZY CHCĄ PRZEKAZAĆ DAROWIZNY NA RZECZ POTRZEBUJĄCYCH JEST CORAZ BARDZIEJ REALNE !
KONKURS ROZTRZYGNIĘTY

KONKURS ROZTRZYGNIĘTY

20 czerwca w siedzibie banku, odbyło się posiedzenie komisji konkursowej (protokół w załączeniu), która po burzliwej dyskusji wyłoniła laureatów.

więcej...
KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych, że zdecydowaliśmy się przedłużyć termin nadsyłania prac konkursowych do dnia 19 czerwca 2013 do godziny 15.00.

więcej...
PORADNIK
1000 DNI DLA ZDROWIA - WARSZTATY

1000 DNI DLA ZDROWIA - WARSZTATY

Celem projektu jest edukacja matek w ciąży oraz rodziców dzieci w wieku do 3 lat w zakresie zasad prawidłowego odżywiania, pozytywnych nawyków żywieniowych u kobiet ciężarnych i najmłodszych dzieci oraz zmiana negatywnych trendów związanych z dietą.

więcej...
1% DLA BANKU ŻYWNOŚCI

1% DLA BANKU ŻYWNOŚCI

Przypominamy (tym którzy jeszcze tego nie zrobili), że już ostatni moment aby przekazać swój 1% na Bank Żywności w Łodzi nr KRS to 52022

więcej...
ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY

W ramach  Dni Marka Edelmana zapraszamy w niedzielę 14 kwietnia o  godz. 12.00 na spotkanie zatytułowane Portret Marka Edelman.

więcej...
WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2013

WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2013

Bank Żywności w Łodzi zorganizował tegoroczną Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Akcja rozpoczęła się 15 marca i trwała do niedzieli 17 marca.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za udział!

więcej...
WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2013
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W WIELKANOCNEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI
OD DZISIAJ MAMY WEWNĘTRZNE POŁĄCZENIA TELEFONICZNE
2/3 JEDZENIA ZE ŚMIECIAREK NADAWAŁO BY SIĘ DO JEDZENIA !
POMÓŻ WYBRAĆ ŚMIECIARKĘ
DZIŚ JA PRZYNIOSĘ DO DOMU JEDZENIE !
SPRAWOZDANIE PEAD 2012
JAK DZIAŁAMY
1% PODATKU DOCHODOWEGO DLA BANKU ŻYWNOŚCI
WESOŁYCH ŚWIĄT!
ZACZYNAMY ZBIÓRKĘ

ZACZYNAMY ZBIÓRKĘ

6 grudnia w centrum OFF Piotrkowska, razem z wspaniałymi przedstawicielami stowarzyszenia SAMORZĄDOWA ŁÓDŹ, częstowaliśmy Łodzian kapustką z grochem i barszczykiem czerwonym. Pragneliśmy w ten sposób zachęcić Łodzian do udziału w naszej ŚWIĄTECZNEJ ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI.

więcej...
INFORMACJA DLA ORGANIZACJI - KOORDYNATORÓW AKCJI ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

INFORMACJA DLA ORGANIZACJI - KOORDYNATORÓW AKCJI ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Szanowni Państwo,
niestety w tym roku nasz Bank nie posiada środków na sfinansowanie ulotek na Świąteczną Zbiórkę Żywności. Wydruk dla całej akcji jest poza naszym zasięgiem. Są one dostępne w naszej siedzibie w cenie druku tj. 0.02 gr za sztukę. Pozostałe materiały, które otrzymaliśmy od Federacji Polskich Banków Żywności, takie jak plakaty, dyplomy, identyfikatory itd. szczęśliwie są za darmo.
w imieniu Zarządu
Wojciech Jaros

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2012

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2012

W dniach  7-9.12.2012 w około 150 sklepach w całym wojewodztwie będziemy zbierać żywność dla potrzebujących.  „Świąteczna Zbiórka Żywności” to forma pomocy niedożywionym dzieciom, osobom potrzebującym, starszym i chorym.

więcej...
DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY

13 listopada 2012 od 8.30 do 15.30, zapraszamy gorąco wszystkich naszych obecnych oraz przyszłych wolontariuszy do siedziby Banku Żywności w Łodzi na dzień otwartych drzwi.

więcej...
NIESTETY PRZEGLĄDARKA INTERNET EXPLORER NIE CZYTA NASZEJ STRONY !

NIESTETY PRZEGLĄDARKA INTERNET EXPLORER NIE CZYTA NASZEJ STRONY !

STRAJK ŻYWNOŚCI

STRAJK ŻYWNOŚCI

16 października w strugach deszczu, grupa wolontariuszy Banku Żywności manifestowała pod hasłem: nie rzucaj mięsem. 

więcej...
PODZIĘKOWANIA CIĄG DALSZY ...
PODZIĘKOWANIA

PODZIĘKOWANIA

W sobotę 28 września, zakończyliśmy akcję "Podziel się posiłkiem"
organizowaną w sieciach handlowych i placówkach handlowych województwa
łódzkiego.

więcej...
ZMIANY W PROGRAMIE PEAD
POLUB NAS NA FACEBOOK

POLUB NAS NA FACEBOOK

ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM 2012
KONIEC WAKACJI
ZBIÓRKI NA ZJAZDOWEJ

ZBIÓRKI NA ZJAZDOWEJ

Dzięki gościnności i życzliwości łódzkiego Rynku Hurtowego ZJAZDOWA, wzorem innych Banków ( np. Banku SOS w Warszawie ) prowadzimy regularne zbiórki warzywne.

więcej...
100 LAT DLA PANI OLI !!!

100 LAT DLA PANI OLI !!!

Składamy spóźnione, ale gorące życzenia urodzinowe pani Oli Mroczek. Pani Ola w dniu swoich urodzin zaproponowała, aby urodzinowi goście zamiast prezentów przynieśli artykuły żywnościowe, które za pośrednictwem naszego banku rozdamy potrzebującym. 

więcej...
MAMY NOWY MAGAZYN

MAMY NOWY MAGAZYN

Mamy do zakomunikowania miłą informację.  8 sierpnia 2012, podpisaliśmy z Urzędem Miasta Łodzi umowę użyczenia, na następny lokal magazynowy.

więcej...
ROZLICZENIE ZBIÓRKI PUBLICZNEJ

ROZLICZENIE ZBIÓRKI PUBLICZNEJ

Uprzejmie informujemy, ze zgodnie z decyzją Marszałka Województwa Łódzkiego zezwalającą naszej Fundacji na przeprowadzenie na terenie województwa łódzkiego , w terminie od 6 kwietnia 2009 do 6 kwietnia 2012 zbiórki publicznej, informujemy o wyniku i sposobie zużytkowania zebranych ofiar.

więcej...
REALIZACJA PROGRAMU PEAD

REALIZACJA PROGRAMU PEAD

Szanowni Państwo,
informujemy, że z początkiem lipca zaczęły napływać do naszego magazynu artykuły żywnościowe w ramach tzw. II tury PEAD ( nie tylko mleko i sery). Musimy jednak mieć trochę czasu, aby zgromadzić je w magazynie.
Abyście Państwo mogli przekazać swoim podopiecznym żywność w różnym asortymencie. Prosimy o wyrozumiałość. Jak zwykle początki są trudne. Na pewno, wkrótce odbiory usystematyzują się.
Za cierpliwość dziękujemy

KOLONIE 2012 - OGŁOSZENIE

KOLONIE 2012 - OGŁOSZENIE

Szanowni Państwo,
Informujemy, że Bank Żywności w Łodzi dysponuje 5 (pięcioma) miejscami
kolonijnymi dla dzieci w wieku lat 8-10, które będą zorganizowane w dniach od
11-25 sierpnia 2012 roku w ośrodku "Słowińska Perła" w Rowach.
Koszt wyjazdu, to 1.200 PLN.
Jeśli będą Państwo zainteresowani - bardzo prosimy kontaktować się z Ireną Jaros
pod nr. tel. 42 674 18 53.

STOP MARNOWANIU ŻYWNOŚCI Z KORZYŚCIĄ DLA ŚRODOWISKA I SPOŁECZEŃSTWA - PIKNIK ZAMYKAJĄCY PROJEKT
KONKURS PLASTYCZNY - WYNIKI

KONKURS PLASTYCZNY - WYNIKI

GRATULUJEMY !!!
Wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie plastycznym pod nazwą
SZANUJĄC ŻYWNOŚĆ CHRONIĘ ŚRODOWISKO
serdecznie dziękujemy

więcej...
STOP MARNOWANIU - PIKNIK

STOP MARNOWANIU - PIKNIK

Bank Żywności w Łodzi informuje, że 22 czerwca 2012 roku nastąpi oficjalne
zamknięcie cyklicznej akcji "STOP marnowaniu żywności z korzyścią dla środowiska
i społeczeństwa"

więcej...
POWOŁANIE KOMISJI KONKURSOWEJ

POWOŁANIE KOMISJI KONKURSOWEJ

Decyzją Zarządu Banku Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana, zgodnie z regulaminem konkursu pod nazwą „ Szanując żywność chronię środowisko” powołano komisję w składzie:
Dr Katarzyna Łukasik – ekspert z dziedziny sztuki
Marta Gołębiewska – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
Dr Dominika Sadowska - ekspert z dziedziny sztuki
Dr Artur Chrzanowski -ekspert z dziedziny sztuki
Wojciech Jaros – Prezes Banku Żywności w Łodzi
Magdalena Wojciechowska -przedstawiciel reklamy i mediów
Magdalena Kalinowska - protokolant
Wyniki wkrótce.

GRATULUJEMY, IRENA !

GRATULUJEMY, IRENA !

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, podczas uroczystości z okazji Dnia Wolności – rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, wręczył odznaczenia państwowe. Wśród odznaczonych była również założycielka i wieloletnia dyrektor Fundacji Irena Jaros.
Ireno gratulujemy, jesteśmy bardzo dumni.

PRAKTYKI DLA LOGISTYKÓW

PRAKTYKI DLA LOGISTYKÓW

W maju po raz drugi Bank Żywności w Łodzi gościł praktykantów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 w Łodzi, z klasy o profilu logistyka. Podczas miesięcznych praktyk ośmioro uczniów zapoznało się z zasadami logistyki w Bankach Żywności : rozładunku, magazynowania i wydawania żywności. Poznali obsługę programu magazynowego BEZET oraz zasady funkcjonowania naszego Banków Żywności w Polsce i na Świecie.
Nasi praktykanci z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoje codzienne obowiązki , których efektem była nie tylko dobrze wykonywana praca, ale równie duża satysfakcja z pomocy osobom potrzebującym.

DZIĘKUJEMY i życzymy powodzenia na maturze za rok.

AUTORYTET WOJEWODY JEST DLA NASZYCH DZIAŁAŃ NIEOCENIONYM WSPARCIEM.
WESOŁYCH ŚWIĄT!
JAK UNIKNĄĆ MARNOWANIA ŻYWNOŚCI: STRATEGIE NA RZECZ POPRAWY ŁAŃCUCHA ŻYWNOŚCIOWEGO W UE
SPOTKANIE Z ORGANIZACJAMI W URZĘDZIE MIASTA ŁODZI
SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ KONSUMENCKA. ŚWIADOMOŚĆ I PRAWO WYBORU PRODUKTÓW.
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W SPRAWIE PROGRAMU PEAD

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W SPRAWIE PROGRAMU PEAD

Zapraszamy łódzkie organizacje pozarządowe na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się  16 marca 2012 o godzinie 11.00 w Małej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi ul. Piotrkowska 104, a dotyczyć będzie głównych założeń realizacji programu Pomocy Najuboższym Mieszkańcom Unii Europejskiej  PEAD  2012.

więcej...
START

START

16 lutego br. w Międzynarodowej Szkole Podstawowej Edukacji Innowacyjnej odbyły się warsztaty inaugurujące projekt  „STOP marnowaniu żywności z korzyścią dla środowiska i społeczeństwa”. 

więcej...
STOP MARNOWANIU ŻYWNOŚCI - START

STOP MARNOWANIU ŻYWNOŚCI - START

Jutro, 16 lutego br. rozpoczynamy projekt „STOP marnowaniu żywności z korzyścią dla środowiska i społeczeństwa”, którego organizatorem jest Bank Żywności w Łodzi, jedyna profesjonalna organizacja w województwie łódzkim,  działającą w obszarze walki z marnowaniem żywności. 

więcej...
STOP MARNOWANIU ŻYWNOŚCI Z KORZYŚCIĄ DLA ŚRODOWISKA I SPOŁECZEŃSTWA

STOP MARNOWANIU ŻYWNOŚCI Z KORZYŚCIĄ DLA ŚRODOWISKA I SPOŁECZEŃSTWA

„STOP marnowaniu  żywności  z korzyścią dla środowiska i społeczeństwa”. Wraz z nowym rokiem, Bank Żywności w Łodzi rozpoczął projekt  „STOP marnowaniu  żywności  z korzyścią dla środowiska i społeczeństwa”, którego istotą są działania edukacyjne mające na celu uświadomienie jak dużym problemem jest marnowanie żywności.

więcej...
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2011 - PODSUMOWANIE

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2011 - PODSUMOWANIE

Dzięki Państwa, ofiarności w tegorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności zebraliśmy 44 512 kg żywności. Nasi Wolontariusze - a było ich ponad 2 000 osób – dyżurowali w 155 sklepach województwa łódzkiego.  Żywność trafiła za pośrednictwem współpracujących z nami organizacji pozarządowych, szkół oraz wolontariuszy niezrzeszonych w organizacjach a zmobilizowanych na potrzeby naszej akcji, do osób potrzebujących w Łodzi i województwie. Bardzo mocno dziękujemy.

WIGILIA SAMOTNYCH I UBOGICH W HALI EXPO

WIGILIA SAMOTNYCH I UBOGICH W HALI EXPO

W czwartek 15 grudnia 2011 roku w Hali Expo odbyła się po raz siedemnasty charytatywna wigilia dla osób samotnych i ubogich. Jej organizatorami byli:

• Bank Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana;
• Łódzki Zarząd Okręgowy PCK;
• Caritas Archidiecezji Łódzkiej;
• Łódzki Rynek Hurtowy "Zjazdowa";
• Radio Łódź.

Fot. Łukasz Kasprzak, żródło: Ekspress Ilustrowany.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2011
WAŻNA WIADOMOŚĆ

WAŻNA WIADOMOŚĆ

Przez ostatnie sześć miesięcy, za sprawą: Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii i Czech los Europejskiego Programu Pomocy Najuboższym Mieszkańcom UE PEAD był bardzo niepewny.

więcej...
STRAJK ŻYWNOŚCI

STRAJK ŻYWNOŚCI

Obchody Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem
Strajk Żywności w Łodzi
Z udziałem ponad 40 młodych osób wolontariuszy z łódzkich szkół oraz kilku organizacji partnerskich, Bank Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana przeprowadził Strajk Żywności. Pochód na czele z transparentami przemaszerował przez Łódzki Rynek Hurtowy „Zjazdowa” skandując hasła i apele nawiązujące do problemu marnowania żywności.

więcej...
MACIEJ CHOLEWIŃSKI OTRZYMAŁ MINISTERIALNĄ ODZNAKĘ

MACIEJ CHOLEWIŃSKI OTRZYMAŁ MINISTERIALNĄ ODZNAKĘ "ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ"

Miło nam poinformować, że Maciej Cholewińsci członek Rady Fundacji Bank Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana otrzymał ministerialna odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Gratulujemy. Wszyskim zainteresowanym przybliżamy (w  zakładce więcej) tę niezmiernie ciekawą  i barwną postać, która w szerokiej gamie zainteresowań znajduję również czas dla naszej Fundacji.

więcej...
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM 2011 - PODSUMOWANIE
KONFERENCJA EUROPEJSKI ROK WOLONTARIATU PARTNERSTWO I WSPÓŁPRACA W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM
PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM W REGIONIE ŁÓDZKIM
WIZYTA NA WARSZAWSKIM ROLNO-SPOŻYWCZYM RYNKU HURTOWYM W BRONISZACH
POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA ŁÓDZKICH SZKÓŁ

POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA ŁÓDZKICH SZKÓŁ

Zapraszamy Dyrektorów łódzkich szkół do udziału w akcji pomocy żywnościowej dzieciom z najuboższych rodzin.

Jest nam  niezmiernie miło poinformować, że naszą akcję wspiera Wiceprezydent Łodzi Pan Krzysztof Piątkowski.

http://www.uml.lodz.pl/miasto/edukacja/aktualnosci/?news=18115&rok=2011-03

więcej...
RADYKALNE ZMNIEJSZENIE POMOZY ŻYWNOŚCIOWEJ (PEAD) DLA POLSKI

RADYKALNE ZMNIEJSZENIE POMOZY ŻYWNOŚCIOWEJ (PEAD) DLA POLSKI

11 czerwca br. Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie dotyczące zasad realizacji Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (PEAD) na rok 2012. Skutki tej decyzji dotkną najuboższych. Zmniejszenie do 1/5 środków, w stosunku do tego roku, przeznaczonych na realizację programu będzie miało bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie liczby potrzebujących, którzy w nadchodzącym roku otrzymają pomoc żywnościową. Sytuacja ta może doprowadzić do pogłębienia skali ubóstwa w Polsce.

więcej...
KONKURS PLASTYCZNY

KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie klasy I B Szkoły Podstawowej Nr 120 w Łodzi, przygotowali dla nas piękne pracę plastyczne na temat zdrowego odżywiania a także nie marnowania żywności.

więcej...
1% PODATKU DOCHODOWEGO DLA BANKU ŻYWNOŚCI
SPOTKANIE W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2010 - PODSUMOWANIE
MAMY JUŻ 15 LAT
ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 3 -5 GRUDNIA 2010. TRZY DNI, PODCZAS KTÓRYCH WSZYSCY MOŻEMY ZROBIĆ COŚ DOBREGO.
DZIĘKUJEMY ZA WYRÓŻNIENIE

DZIĘKUJEMY ZA WYRÓŻNIENIE

15 października br. w trakcie obchodów 20-lecia Agencji Rynku Rolnego nasza Fundacja została uhonorowana przez Prezesa ARR Pana Władysława Łukasika wyróżnieniem za wieloletnią współpracę na rzecz potrzebujących. Nagrodę wręczył Zastępca Prezesa Pan Lucjan Zwolak.

więcej...
WARZYWA I OWOCE OGŁASZAJĄ STRAJK ŻYWNOŚCI!

WARZYWA I OWOCE OGŁASZAJĄ STRAJK ŻYWNOŚCI!

15 października br. w przeddzień Światowego Dnia Żywności nasz Bank również przyłączył się do "STRAJKU ŻYWNOŚCI"
W naszym działaniu wykorzystaliśmy fakt, że jedna z popularnych klubokawiarni nosi nazwę Warzywa i Owoce i stąd właśnie pomysł na akcję : „Warzywa i Owoce ogłaszają strajk żywności”.

więcej...
WIELKI SUKCES OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI
VIII EDYCJA PROGRAMU
POZDROWIENIA Z WAKACJI :)

POZDROWIENIA Z WAKACJI :)

Jednym z naszym celów statutowych jest organizacja wypoczynku letniego dla dzieci. W tym roku zorganizowaliśmy kolonie letnie dla czterdzieściorga dzieci, tym razem w Suchedniowie.

więcej...
POMOC DLA GMINY ŻARNÓW I BIAŁACZÓW
WALNE ZEBRANIE EUROPEJSKIEJ FEDERACJI BANKÓW ŻYWNOŚCI (FEBA)
NAGRODY MIASTA ŁODZI 2010

NAGRODY MIASTA ŁODZI 2010

W trakcie LXXXIV sesji Rady Miejskiej, radni zadecydowali o przyznaniu Nagród Miasta Łodzi (otrzymają je 4 osoby i jedna fundacja), przyznawanych za wybitne osiągnięcia w działalności naukowej, artystycznej i społecznej.

więcej...
POMOC DLA POWODZIAN

POMOC DLA POWODZIAN


Informujemy, że Bank Żywności w Łodzi przekazuje dary rzeczowe powodzianom za pośrednictwem naszych partnerskich organizacji. 

więcej...
POMÓŻ NAM POMAGAĆ
STOP MARNOWANIU ŻYWNOŚCI Z KORZYŚCIĄ DLA ŚRODOWISKA I SPOŁECZEŃSTWA - KONFERENCJA

STOP MARNOWANIU ŻYWNOŚCI Z KORZYŚCIĄ DLA ŚRODOWISKA I SPOŁECZEŃSTWA - KONFERENCJA

W roku 2010 Fundacja Bank Żywności, otrzymała dofinansowanie na realizację projektu w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych pt.:
„STOP marnowaniu żywności – z korzyścią dla środowiska i społeczeństwa”.

Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na występowanie problemu marnowania żywności i jego wpływ na degradację środowiska i zrównoważonego rozwoju naturalnego.

więcej...
WZLOT

WZLOT

3 marca 2010 uczestniczyliśmy w konferencji pt.  „Wzmocnić szanse i osłabić transmisję biedy wśród mieszkańców miast województwa łódzkiego - WZLOT"

więcej...
SPOTKANIE

SPOTKANIE


Zapraszamy przedstawicieli szkół specjalnych z Łodzi na spotkanie informacyjne 18 lutego 2010 o godzinie 11.00

SPOTKANIE FIO

SPOTKANIE FIO


Infromujemy, że 19 lutego 2010 w siedzibie Banku Żywności, odbędzie się spotaknie w ramach realizowanego wraz
z FUNDUSZEM INICJATYW OBYWATELSKICH programu pt. "Wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych
w województwie łodzkim". Początek spotkania o godzinie 11.00.

Serdecznie zapraszamy

ROK 2009 ZA NAMI

ROK 2009 ZA NAMI

Początek roku to okres sprawozdań. Ostatnio nic innego nie robimy. Aby nie zanudzać opasłymi stosami arkuszy sprawozdawczych pragniemy podzielić się w kilku słowach tym co zrobiliśmy w roku 2009. A było to tak...

więcej...

Archiwum

2015

Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner

Partnerzy

Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner