VIII EDYCJA PROGRAMU "PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM"

« wróć

 Zbiórka żywności "Podziel się Posiłkiem" to obok zakupu produktów "z talerzykiem" najpopularniejsza forma pomocy niedożywionym dzieciom, prowadzona w ramach programu społecznego "Podziel się Posiłkiem". Ma ona na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia, które służą później do przygotowania posiłków dla potrzebujących dzieci w całej Polsce. 

Żywność zostanie przekazana organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności,
na co dzień zajmujących się dożywianiem dzieci.

Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.W zbiórce weźmie udział około 2000 wolontariuszy, którzy będą zbierać żywność do oznaczonych koszy w 130 sklepów sieci : Carrefour, Real, Tesco, Kaufland, Biedronka, Makro, Polomarket, Selgros ,Piotr i Paweł, Intermarche i Alma .

Informacje o akcji w Polsce na stronie:
www.podzielsieposilkiem.pl

Koncert Podziel się Posiłkiem - Podziel się sobą w Zielonej Górze
21 sierpnia mieszkańcy Zielonej Góry będą mogli podzielić się z niedożywionymi dziećmi, które ucierpiały w czasie powodzi. Wystarczy, że przyjdą na Koncert Gwiazd Podziel się Posiłkiem i wezmą udział w zbiórce żywności organizowanej tuż przed koncertem. Przekazane produkty będą symbolicznym biletem wstępu na imprezę oraz wielkim darem serca dla potrzebujących dzieci.
Prezydent Miasta Janusz Kubicki zaprasza na Koncert Gwiazd Podziel się Posiłkiem, który wystartuje 21 sierpnia, o godzinie 20.00 na parkingu Centrum Rekreacyjno - Sportowego, przy ul. Sulechowskiej. To wielkie wydarzenie muzyczne będzie prawdziwą gratką dla miłośników dobrej muzyki, gdyż na scenie wystąpią m.in. takie zespoły jak Feel, Big Cyc, Volver oraz znane gwiazdy - Lou Bega, Kasia Cerekwicka, Stachursky, Patrycja Markowska, Łukasz Zagrobelny, Natalia Lesz i Romek Lasota. Imprezę poprowadzi Krystyna Czubówna, Halinka Młynkowa, Agnieszka Popielewicz, Maciej Dowbor, Krzysztof Ibisz oraz Maciej Rock.

Całe wydarzenie będzie można obejrzeć na żywo w Telewizji POLSAT.

W czasie imprezy wolontariusze Banków Żywności będą zbierali produkty z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak olej, konserwy, dania gotowe, ryż, soki, dżemy itp. W zbiórkę jako wolontariusze zaangażują się również zielonogórscy żużlowcy i kabareciarze, by pokazać mieszkańcom jak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzach dzieci.

Program Podziel się Posiłkiem, realizowany przez firmę Danone, Fundację POLSAT oraz Banki Żywności - Partnera Strategicznego, już po raz ósmy pomaga niedożywionym dzieciom. Do tej pory udało się przekazać 9 milionów posiłków najbardziej potrzebującym. W tym roku celem
jest kolejny milion. Od sierpnia do października każdy z nas będzie mógł podzielić się posiłkiem, kupując w sklepie jogurty Danone oznaczone talerzykiem PsP. Część zysków ze sprzedaży tych produktów firma Danone przeznaczy na dożywianie polskich dzieci.

"Bądź zmianą, jaką chcesz aby powstała na świecie". Realizując na co dzień te słowa Mahatmy Gandhiego, mamy szansę jako społeczeństwo wykluczyć głód z życia naszych dzieci. Program Podziel się Posiłkiem jest drogą, która prowadzi do tego celu. - Krystyna Czubówna, ambasador Fundacji POLSAT.
W tym roku zwracamy szczególną uwagę na potrzeby dzieci niedożywionych, które ucierpiały w czasie powodzi. Przekazując dla nich żywność zebraną w trakcie Koncertu, chcemy dać im wiarę w to, że są ludzie, dla których ich los nie jest obojętny. Podziel się posiłkiem, podziel się sobą!- Przemek Pohrybieniuk, członek zarządu firmy Danone, dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju.
Z jednej strony stykamy się z problemem niedożywionych dzieci, a z drugiej - mamy świadomość,
że wiele żywności w Polsce się marnuje. Działania takie jak Program Podziel się Posiłkiem uczą Polaków odpowiedzialności za racjonalne korzystanie z żywności. Dzięki indywidualnemu zaangażowaniu się w Program, Polacy mają szansę spojrzenia na żywność w nowym kontekście
i uświadomienia sobie znaczenia codziennych wyborów związanych z korzystaniem z produktów spożywczych.- mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Czuję dumę, że nasze miasto może gościć Program Podziel się Posiłkiem, który od lat wspiera
i pomaga polskim dzieciom. Szczególnie bliska jest mi tegoroczna idea zbiórki żywności na rzecz dzieci, których rodziny ucierpiały w czasie powodzi. Osobiście zaangażuję się w tę zbiórkę i zachęcam do tego wszystkich zielonogórzan - Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra
Patronat medialny Programu Podziel się Posiłkiem w tym roku objęli: Telewizja POLSAT, RMF FM oraz "Tina".

Zachęcamy także do wsparcia Programu na stronie: www.facebook.com/podzielsieposilkiem.

Partnerzy

Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner