UWAGA KONKURS

« wróć

Głównym organizatorem konkursu jest Fundajca Nutricia. Jest on skierowany do organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych. Konkurs nie jest skierowany do Banków Żywności. Do udziału zaproszone są natomiast organizacje partnerskie Banków Żywności.

Organizacje pozarządowe, publiczne żłobki lub kluby dziecka mogą w jego ramach ubiegać się o środki na realizację działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z żywieniem dzieci do lat 3. W ramach konkursu grantowego zostanie przyznanych 20 grantów finansowych, każdy na kwotę 5000 zł brutto. To doskonała okazja do przeprowadzenia ciekawych działań edukacyjnych.

W konkursie grantowym „1000 pierwszych dni dla zdrowia” mogą wziąć udział organizacje pozarządowe, takie jak fundacje czy stowarzyszenia oraz instytucje publiczne – żłobki i kluby dziecięce. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie działań edukacyjnych promujących prawidłowe nawyki żywieniowe kobiet w ciąży i dzieci do lat trzech, zgodne z 6 złotymi zasadami żywienia dzieci, do których zaliczamy:

1. Prawidłowe żywienie podczas ciąży
2. Wyłączne karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia
3. Zbilansowaną dietę dziecka
4. Odpowiednią ilość witaminy D przez cały rok
5. Ograniczenie soli i cukru w diecie dziecka
6. Pięć regularnych posiłków w ciągu dnia

Prawidłowe żywienie dziecka w ciągu 1000 pierwszych dni życia, a nawet wcześniej – w trakcie ciąży – ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia w przyszłości. W tym czasie odbywa się tzw. programowanie żywieniowe we wczesnym okresie życia, które warunkuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka, również w wieku dorosłym.

Wnioski można składać do 18 lutego 2014 r. za pomocą formularza dostępnego na stronie wnioski.1000dni.pl Ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi do 14 marca 2014 r. Jury złożone z ekspertów w zakresie żywienia dzieci i projektów społecznych będzie oceniało przede wszystkim: innowacyjność projektu, sposób jego upowszechniania, zaangażowanie partnerów lokalnych oraz liczbę osób objętych bezpośrednią edukacją.Regulamin znajduje się tutaj.

Konkurs organizowany jest w ramach Programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, poświęconego edukacji żywieniowej rodziców i opiekunów dzieci do 3. roku życia.

 


Więcej informacji na temat konkursu udziela:
Maria Gosiewska - koordynator ds. programów edukacyjnych, Federacja Polskich Banków Żywności,
tel. 22 654 64 00; wew. 108,
email: granty1000dni@bankizywnosci.pl

Partnerzy

Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner