ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 3 -5 GRUDNIA 2010. TRZY DNI, PODCZAS KTÓRYCH WSZYSCY MOŻEMY ZROBIĆ COŚ DOBREGO.

« wróć

Świąteczna Zbiórka Żywności ma na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia, które służą później do przygotowania posiłków dla osób pozostających na marginesie życia społecznego.

Czekamy szczególnie na olej, cukier, ryż, konserwy i słodycze.

Organizatorem zbiórki są Banki Żywności. Przez piątek, sobotę i niedzielę przedstawiciele Banków Żywności w miastach na terenie naszego regionu z pomocą 2000 wolontariuszy będą informować o najbardziej potrzebnych produktach, a także odbierać żywność od klientów w sklepach biorących udział w akcji.
Pierwsza zbiórka odbyła się w 1997 roku od tamtej pory każdego roku w sklepach na terenie całej Polski przed świętami Bożego Narodzenia zbierana jest żywność. W ciągu 13 lat podczas Świątecznej Zbiórki Żywności pozyskaliśmy na terenie Łodzi i województwa łódzkiego około 250 ton żywności.
Zbiórka odbędzie się w sklepach następujących sieci: Carrefour, Biedronka, Tesco, Real, Kaufland , Polomarket, Intermarch, PSS Społem oraz na rynku Hurtowym "Zjazdowa".
Zebrane podczas zbiórki artykuły spożywcze zostaną przekazane organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankami Żywności, na co dzień zajmujących się pomocą osobom potrzebującym.

Można również wziąć udział w internetowej zbiórce żywności :
Wyślij SMS o treści WSPIERAM na numer 7272

Partnerzy

Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner