ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 28-30.11.2014.

« wróć

Pomoc dla 260 000 osób
Dokładnie 41 202,76 kg produktów spożywczych udało się zebrać podczas zeszłorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności w sklepach na terenie województwa łódzkiego. W całej Polsce, wszystkie Banki Żywności dzięki, wolontariuszom i ofiarności darczyńców zebrały łącznie 801 571,42 kg produktów. Dzięki temu udało się dotrzeć z pomocą do niemal 260 000 osób ubogich.
Artykuły podarowane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności trafiają do magazynu Banku Żywności. Są tam sortowane, ważone i liczone. Następnie produkty są przekazywane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc dociera do najuboższych z różnych grup. Są to m.in. rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w ubóstwie.
3 dni, 150 sklepów, ponad 2000 wolontariuszy
Przez 3 dni w ponad 150 sklepach w województwie łódzkim, ponad 2000 wolontariuszy będzie zbierać wyłącznie żywność, podstawowe artykuły spożywcze, których koszt to najczęściej kilka złotych. Przekazywane produkty będzie można włożyć do specjalnie przygotowanych koszy, znajdujących się przy kasach. Produkty, które szczególnie są potrzebne to: olej, cukier, konserwy mięsne, konserwy rybne, dżemy, słodycze oraz produkty o długim termie przydatności do spożycia, nie wymagające szczególnych warunków przechowywania (np. w lodówce).
Coroczna akcja wpierająca najuboższych mieszkańców naszego miasta ma na celu pomoc osobom potrzebującym w tym szczególnym okresie jakim są Święta.

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC – PRZYŁĄCZ SIĘ DO NASZEJ AKCJI!
ZRÓB Z NAMI DOBRE ZAKUPY!

Partnerzy

Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner