STRAJK ŻYWNOŚCI

« wróć

Wolontariusze skandując hasła zachęcające do podzielenia się żywnością rozdawali jednocześnie foldery edukacyjne, jak postępować z żywnością aby jej nie marnować.
Wolontariusze Banku Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana zachęcając do dzielenia się z potrzebującym obdarowali sprzedających i kupujących kolorowymi magnesami oraz notesami na listę zakupów.

„Banki Żywności starają się pozyskać na rzecz potrzebujących również żywność bogatą odżywczo. Wg danych Światowej Organizacji Zdrowia minimalne dzienne spożycie owoców i warzyw wynosi 400 g na osobę” – mówi Mariusz Kania, Dyrektor Banku Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana. Niestety owoce i warzywa nadal stanowią niewielki procent pozyskiwanych przez Banki Żywności artykułów. Dlatego apelujemy szczególnie do rolników i sadowników, aby przyczynili się do zmniejszania skali marnowania owoców i warzyw i przekazywali swoje produkty Bankom Żywności.”

Równolegle podczas pochodu odbyła się zbiórka żywności, która przyniosła efekty
w postaci 1 000 kg pełnowartościowej i różnorodnej żywności. Zebrane produkty przekazaliśmy do Fundacji „Dom w Łodzi” oraz Stowarzyszenia „Wychowam cię sam”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję!

Partnerzy

Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner