STOP MARNOWANIU ŻYWNOŚCI - START

« wróć

Nasze spotkanie, rozpoczniemy o 12:30 w siedzibie Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Edukacji Innowacyjne. Gościem specjalnym konferencji będzie Jan Kuroń, kucharz i propagator zdrowego jedzenia, gospodarz programu „Kuroniowie rozgryzają” na antenie kuchnia.tv.
Projekt „STOP marnowaniu Żywności z korzyścią dla środowiska i społeczeństwa” podejmuje działania edukacyjne, zmierzające do kształtowania społeczeństwa, zwłaszcza dzieci i młodzieży, w kierunku racjonalnego wykorzystania żywności i zapobiegania jej marnowania. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na problem marnowania żywności i jego wpływu na degradację środowiska, wskazanie sposobów na zmniejszenie skali problemu oraz promowanie praktyk zmierzających do ochrony środowiska.
Czy wiesz że:
statystyczny Europejczyk marnuje 179 kg żywności rocznie.
20% żywności marnujemy z powodu nie zrozumienia dat na etykiecie produktu.
Szacuje się, że od roku 1974 marnowanie żywności na świecie wzrosło o 50%
W Europie około 89 milionów ton wyrzucanej żywności wytwarza 170 ton CO2 rocznie
Grupą docelową naszej kampanii są uczniowie szkół podstawowych, klas 1 – 4, rodzice oraz nauczyciele. Wierzymy, że szkoła podstawowa to czas, gdy kształtują się postawy całej naszej przyszłej edukacji. Dziecko zdobywa wiedzę i umiejętności, które stanowią fundament jego dalszej nauki, uczy się języka i wyrażania swych emocji, nabywa umiejętności społeczne, które umożliwiają mu znalezienie swojego miejsca w środowisku. Edukowanie dzieci i młodzieży przynosi najbardziej trwałe i najlepsze efekty.
Projekt obejmuje 3 punkty:
- konferencja informacyjna
- warsztaty dla dzieci
- konkurs plastyczny dla uczestników warsztatów
W łódzkich szkołach podstawowych będziemy przeprowadzać warsztaty edukacyjne, którymi obejmiemy dzieci z klas 1-4. Już teraz zapraszamy serdecznie szkoły, aby zgłaszały chęć udziału swoich uczniów w zajęciach.
Więcej o nasze akcji czytaj na facebooku – STOP marnowaniu żywności
oraz na naszym blogu www.stopmarnowaniuzywnosci.blox.pl

Partnerzy

Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner