POMOC DLA GMINY ŻARNÓW I BIAŁACZÓW

« wróć

Wiatr zrywał dachy z budynków i przewracał drzewa. Powyrywane drzewa uszkodziły domy i pozrywały linie energetyczne, część z nich zatarasowała drogi.
O sytuacji szczegółowo relacjonowały media ( chociażby Dziennik Łódzki http://www.polskatimes.pl/fakty/426875,wichura-w-powiecie-opoczynskim-zdjecia,m,21,id,t,z,no.html) dlatego nie będziemy tu relacjonować tego dramatycznego wydarzenia.
Bardzo współczujemy mieszkańcom poszkodowanych gmin i dzielimy się tym co mamy. W czwartek wspólnie z FUNDACJą ''OSTOJA'' im SIOSTRY KLARYSKI w Opocznie zorganizowaliśmy pomoc żywnościową. Pierwsze transporty (cztery TIRy) dotarły na miejsce zdarzenia w czwartek 21 lipca. Udało nam się wygospodarować żywność pochodzącą z unijnego programu pomocy żywnościowej PEAD. W sumie 77 865 kg żywności a w tym: ryż, płatki kukurydziane, musli, mleko, mąka, makaron, kawa zbożowa, kasza jęczmienna z warzywami a także dania gotowe krupnik i makaron z gulaszem. W akcję zaangażowały się również Banki Żywności z innych miast, które zaoferowały przekazywanie żywności ze swoich magazynów. Szczególnie dziekujemy za oferowaną pomoc, Bankowi Żywności SOS w Warszawie.
Warto odnotować ,że w ramach Federacji Polskich Banków Żywności ( której jesteśmy członkiem) powołany został– sztab kryzysowy, którego zadaniem jest koordynowanie działań pomocowych w sytuacji zagrożenia. Sztab przeszedł swój chrzest bojowy w trakcie powodzi w roku ubiegłym. I działa z powodzeniem.

Partnerzy

Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner