1000 DNI DLA ZDROWIA - WARSZTATY

« wróć

Dziecko w ciągu pierwszych 3 LAT życia aż 5-krotnie zwiększa swoją masę urodzeniową, a długość jego ciała podwaja się. Właśnie na ten okres przypada najintensywniejszy wzrost i rozwój. Dlatego też z najwyższą starannością powinniśmy zadbać o odpowiednią dietę naszych dzieci, tym bardziej, że w tym czasie programuje się metabolizm, który warunkuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka, również w wieku dorosłym.
Głównym działaniem w ramach projektu są warsztaty edukacyjne dla podopiecznych organizacji pozarządowych, matek w ciąży, rodziców i opiekunów dzieci do 3 roku życia.
W kwietniu i maju warsztaty przeprowadzone zostaną dla pracowników łódzkich żłobków 22 i 26.04 oraz w dniach 10,17,24.05.
W Centrum Służby Rodzinie w Łodzi w dniu 20.05 odbędzie się festyn w ramach Dni macierzyństwa w ramach którego pracownicy Banku Żywności w Łodzi przeprowadzą warsztaty dla uczestników spotkania.
Od kwietnia w Banku Żywności działa Punkt Informacyjny w ramach projektu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Wszyscy zainteresowani mogą otrzymać informacje na temat projektu oraz uzyskać poradę dietetyka w zakresie odżywiania dzieci w okresie od 0 do 3 lat.

Partnerzy

Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner
Nowy baner